Слухати

Визнання паспортів «ЛНР» Росією — це тактичний крок», — Роман Безсмертний

10 січня 2016 - 16:57
Facebook Twitter Google+
Представник України у контактній групі Мінських переговорів Роман Безсмертний пояснив, навіщо потрібні подібні заяви
Визнання паспортів «ЛНР» Росією — це тактичний крок», — Роман Безсмертний / Програми на Громадському радіо

roman-bessmertniy_0.jpg

Роман Безмертний / \"Громадське радіо"
Роман Безмертний
«Громадське радіо»

Роман Безсмертний вважає, що з точки зору і міжнародного, і українського права можливе визнання документів самопроголошених республік — справа нікчемна, але її намагатимуться використовувати як козир у подальших перемовинах.

Так само в інформаційній війні застосовується інформація про нібито наявні «секретні пункти» Мінських домовленостей.

Михайло Кукін: Сьогодні з’явилася новина, що Росія визнає паспорти «ЛНР»? Ви знаєте про це? Наскільки це лягає в площину Мінського процесу?

Роман Безсмертний: Нам було відомо про те, що створюється формальна база. Я сприймаю це як тактичний крок, і підготовку до подальших переговорів у Мінську. До цього можна ставитися по-різному, але з точки зору міжнародного права — це річ необґрунтована та несерйозна. Як аргумент, щоб потім це використовувати під час переговорів, вона діє.

Пройшло два роки, за цей час деякі громадяни досягли 18річного віку. Це підстава для того, щоб їх легалізувати.

Ситуація, яка складається, буде впливати на хід переговорного процесу, і буде використовуватися як козир. З точки зору права, вона є нікчемною.
Валентина Троян: З’явилася інформація, що є «секретні пункти». Ресурс вказує на джерело з ВР. Цитую: «Україна бере на себе зобов’язання віддати Росії не лише окуповані території Донбасу та Крим, а й неокуповані райони Донецької та Луганської областей. Разом із тим, невдовзі до цих квазіутворень повинні будуть приєднатися частина районів Харківської області і, можливо, кілька районів Запорізької та Дніпропетровської областей. За домовленостями.  Україна повинна буде надати цим “республікам” автономію, за зразком Кримської АР». Это соответствует действительности? Если нет, то с какой целью делаются такие сообщения?

Роман Безсмертний: Я розглядаю це як провокацію, спробу дискредитувати Мінський процес. Я прошу, щоб ви дивилися на цю складову інформаційної війни, як на серйозну складову у перебігу всього конфлікту. Я не від початку цього процесу був задіяний у ньому, але я нічого не знаю про подібні домовленості.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.