Слухати

Я б не пов’язував теракти в Брюсселі з оголошенням вироку Савченко, — В. Вовк

22 березня 2016 - 21:48
Facebook Twitter Google+
Теракти в Брюсселі, суд над Надією Савченко, зникнення адвоката Юрія Грабовського, затримання колишнього очільника поліції. В студії генерал-майор СБУ та експерт з питань державної безпеки Василь Вовк
Я б не пов’язував теракти в Брюсселі з оголошенням вироку Савченко, — В. Вовк / Програми на Громадському радіо

Михайло Кукін: Прокоментуйте ситуацію з сьогоднішніми подіями в Брюсселі. І наскільки ці події можуть бути пов’язані із оголошенням вироку Надії Савченко?

Василь Вовк: Звичайно, знову на весь світ оголосили про системний теракт, внаслідок якого загинули і постраждали люди. Я вбачаю тут зв’язок з, так званою, терористичною державою і організацією, яку називають ІГІЛ. Прив’язувати це до справи Савченко я би не став. Ми завжди повинні об’єктивно оцінювати процеси. Тим паче, коли це стосується таких резонансних злочинів.

vasyl_vovk_0_0.jpg

Василь_Вовк.jpg // «Громадське радіо»
Василь Вовк
«Громадське радіо»

Анастасія Багаліка: Є справа «азовця» Краснова, затриманого повторно. Друга справа Антона Шевцова, якого звинувачують у держзраді. Прокоментуйте їх.

Василь Вовк: Вчора Краснова не затримали. До нього застосували запобіжний захід: утримання під вартою. Попередньо, коли була підозра щодо незаконного зберігання зброї, суд не встиг обрати запобіжний захід для нього. Зараз слідчі вже вийшли на інші підозри, в тому числі ознаки зради Батьківщині.

Михайло Кукін: В чому саме його звинувачують?

Василь Вовк: Потрібно говорити те, що може бути видане з кримінального провадження. Всі ці факти відомі і оприлюднені: передача даних та інші моменти. Але підозра — це попереднє звинувачення особи, яку потрібно доводити. Є ознаки, але потрібно перевіряти їх.

Анастасія Багаліка: Інша справа стосується затримання колишнього очільника Вінницької поліції Шевцова.

Михайло Кукін: Взагалі, історія з його призначенням та звільненням доволі дивна. В мене склалось враження, що якби не хвиля у Фейсбуку та ЗМІ — він би залишився працювати і далі.

Василь Вовк: Я вважаю, що у вас склалось правильне враження. І не лише у вас. Хоч ми і не говоримо про здійснені злочини, але загалом таких людей багато. І якісь внутрішньодержавні протиріччя призвели до того, що громадськість так активно «пройшлася» по цій особі. Судовий розгляд викликає не просто усмішку, а занепокоєння. Вони абсолютно незаконно вчинили у справі розгляду клопотання щодо застосування запобіжного заходу Шевцову. Вони зовсім не розглянули клопотання слідчого, підтриманого прокурором. Це нонсенс, який у наш час стає звичайною ситуацією. Суд самоусунувся від прийняття рішення.

Михайло Кукін: Чиє це могло бути втручання? У соцмережах йшлося про те, що Шевцов очолював охорону Березенка, який зараз є депутатом.

Василь Вовк: Пишуть різне. Не прив’язуючись до прізвищ, я б сказав, що коли така одіозна особа призначена начальником поліції в регіоні (далеко не останньому) — повинні бути якісь політичні рішення.

Анастасія Багаліка: Як ми знаємо, зник адвокат Олександрова Юрій Грабовський. А в неділю затримали людину, яку підозрюють у його викраденні. Це коментують як слід російських спецслужб або тиск. Що б ви могли сказати?

Василь Вовк: Поганий приклад російського псевдо-адвоката Фейгіна, який нічого не зробив для захисту Надії Савченко. Ніякого тиску на суд зі сторони СБУ та інших правоохоронних органів нема. Грабовський вирішив заробити рейтингові речі. А по-друге, затягнути судове розслідування. Адже доказів стосовно вчинення російськими ГРУшниками терористичного акту більше, ніж достатньо.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.