Слухати

«Я намагаюся не козиряти статусом судді», — Олександр Сасевич

01 серпня 2017 - 17:24
Facebook Twitter Google+
Конкурс до Верховного Суду не тільки вперше зробив прозорим самі правила і процес відбору, а зробив публічними і самих кандидаток та кандидатів
«Я намагаюся не козиряти статусом судді», — Олександр Сасевич / Програми на Громадському радіо

У чому важливість відкритості суддів і судів, розповість суддя-спікер Олександр Сасевич.

«Я вважаю, що з часів незалежності відбувся безпрецедентний відбір до вищої судової ланки суду – Верховного Суду. На мій погляд, це дуже суттєвий крок вперед, адже ми не побачили людей, які б були котом в мішку. Не кожна людина має здібності і готова вийти то публічного обговорення, в тому числі, і свого приватного життя А ми бачили, що такі речі були. Також ми побачили, що вперше відбувся відбір, і людям здійснювали оцінку їхніх професійних якостей. Тепер давайте зачекаємо перших 500-1000 рішень Верховного Суду, і тоді вже зможемо дати оцінку», — говорить Олександр Сасевич.

Суддя зазначає, що подібні конкурси сприяють професійній відкритості, адже багато хто вимушений був вперше публічно доводити і професійну придатність, і звучати вперше публічно. Проте Олександр Сасевич зазначає, що не козиряє своїм статусом судді.

«В мене в дворі є яма, стосовно якої йде спір, кому вона належить – чи Водоканалу, чи будівному відомству. І активістка нашого під’їзду звернулася до мене з проханням передзвонити, куди потрібно, адже я суддя. На що я їй відповів, що передзвонити я не можу. Тобто я для себе розумію відповідальність таким чином: я — суддя на роботі, а в будинку я такий самий мешканець, як і всі решта. Я намагаюсь не козиряти своїм статусом судді. І цей конкурс покладає відповідальність на моїх колег, тих 120 чоловік, які на даний час успішно подолали цей бар’єр.

Щодо відкритості, тут не можна не згадати подій Майдану, і це – результат Майдану. Люди прагнули, щоб влада нарешті відповідала за свої дії або бездіяльність та за свої вчинки. Мені приємно, що саме судова влада зробила цей крок», — ділиться своєю позицією суддя Олександр Сасевич.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.