Слухати

«Я не збираюсь тікати від суду». Журналісту Коцабі скасували виправдувальний вирок

02 червня 2017 - 15:40
Facebook Twitter Google+
А 7 червня, після зачитання ухвали, журналіста Руслана Коцабу можуть повторно заарештувати
«Я не збираюсь тікати від суду». Журналісту Коцабі скасували виправдувальний вирок / Програми на Громадському радіо

Вищий спеціальний суд скасував виправдальну ухвалу Апеляційного суду Івано-Франківської області в справі блогера та журналіста Руслана Коцаби, якого було спочатку засуджено до 3 років і 6 місяців позбавлення волі за перешкоджання діяльності ЗСУ, а потім — виправдано:

«Якщо відмінено виправдальну ухвалу Апеляційного суду, я з часу зачитання цієї касаційної ухвали автоматично набуваю статус обвинуваченого. Мене можуть заарештувати в будь-який момент. Єдине, повний текст ухвали буде зачитано 7 червня о 10 годині, там будуть чітко вказані мотиви, за якими з мене скасовано виправдальну ухвалу і механізм, запобіжного заходу ( хоча взагалі ч.1 ст.111 (державна зрада) рахується особливо тяжким злочином проти держави, а це від 12 років і вище — і не передбачає інші міри запобіжного заходу», — говорить Руслан Коцаба в ефірі Громадського Радіо.

Нагадаємо, раніше апеляційний суд Івано-Франківської області повністю виправдав журналіста.

«Апеляційна ухвала дуже чітко подала, що жодного факту моєї так званої державної зради не було надано. Тобто 524 дні мене тримали в камері СІЗО тільки, щоб настрахати інших журналістів. В принципі вони добилися свого і ми бачимо, що зараз серйозні проблеми з свободою слова в Україні», — говорить Коцаба. «Я не знаю, наскільки адекватна влада, але мені дуже прикро, що з вчорашнього дня я перестав вважати судову гілку влади незалежною. Вчора вони мали шанс показати післямайданний владі, що в нас є незалежний суд», — додав журналіст про рішення Вищого спеціалізованого суду.

Повну версію розмови слухайте в доданому відео- та аудіофайлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.