Слухати

Я розумію Абрамавічуса. Мені так само нав'язали П'ятницького, — Шеремета

04 лютого 2016 - 15:04
Facebook Twitter Google+
Колишній міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета прокоментував кризу в уряді і розповів про ситуацію з відставкою свого наступника
Я розумію Абрамавічуса. Мені так само нав’язали П’ятницького, — Шеремета / Програми на Громадському радіо

sheremeta1_0.jpg

Павло Шеремета /
Павло Шеремета

Павло Шеремета: Якщо ви знаєте, то П’ятницький — це та людина, яку мені нав’язали. Це був попередній Кабінет Міністрів, у якому я працював. Він своїм рішенням призначив мені цього заступника і потім П’ятницький ще став пізніше в.о. міністра.

Коли це все сталося, мені стало зрозуміло, чому чинився такий тиск на мене протягом шести місяців моєї роботи в Кабінеті Міністрів з приводу саме цієї людини. Коли я вчора почув нинішнього міністра, згадав: всі ці речі дуже мені знайомі. 

Анастасія Багаліка: Коли ви вчора почули заяву пана Абрамавічуса, то зрозуміли, що якісь речі не змінилися?

Павло Шеремета: Я в цьому плані не здивувався, тому що він мені дуже знайомий. Мені цікава інша річ: скільки ще треба жертв у цій країні, щоб перестати так цинічно брехати і красти? Це мене все ще дивує.

Михайло Кукін: Кого ви вважаєте винним у цій ситуації?

Павло Шеремета: Не так зараз важливо, хто винний. Я вважаю, що зараз критичний момент для керівництва країни: просто вибрати, з ким вони працюють. Якщо вони працюють з цими персонажами, яких згадував міністр Абрамавічус — нормально, тільки хай пізніше не дивуються, що через три роки, а можливо раніше буде так, як сталося у попереднього міністра. Багато що йде саме до цього. 

Або вони зроблять ставку на нових людей — чесних реформаторів, з якими можна робити реформи.

Зараз потрібно не стільки розбиратися, хто винний, а розібратися, з ким і хто працює далі. Я чекаю від керівництва країни дуже чітких сигналів. Якщо не буде чіткого рішення, що ці люди, корупціонери — до побачення. Залучення Антикорупційного бюро було б корисним. 

Чіткий політичний меседж, хто і з ким, є критично важливим. Інакше я буду думати, що ставка і далі робиться на вчорашніх людей і схеми. 

Анастасія Багаліка: Чи є шанси, що Абрамавічус такі залишиться разом зі своєю командою на своїй посаді?

Павло Шеремета: Я не дуже втаємничений у всю цю ситуацію. Я розумію, що такий шанс є, але керівництво держави має вирішити, з ким воно працює. Тому всі ці корупціонери, які сидять — до побачення! Ми всі ці матеріали передаємо в Національне антикорупційне бюро. 

Я сподіваюся, що вони оберуть шлях розвитку, демократії, прозорості, чесності, про який вони говорять і в Україні, і у світі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.