Слухати

Як працюватиме оборонна угода між Україною і Канадою?

04 квітня 2017 - 22:15
Facebook Twitter Google+
Україна і Канада вчора підписали оборонну угоду. Деталі дізнавалися у посла України в Канаді Андрія Шевченка

Угода була підписана 3 квітня, в Оттаві міністром оборони України Степаном Полтораком та міністром оборони Канади Харджитом Сейджаном.

«Ми надзвичайно задоволені, що цей документ підписаний. З одного боку, ми нарешті поклали на папір партнерство, яке в нас вже є з Канадою. Друге враження: цей документ є меморандумом про співпрацю, наміри, з усіма плюсами та мінусами таких документів. Наповнимо його конкретикою – будуть великі справи, не наповнимо – залишиться правильним папірцем. На цей момент є фундамент, ми законодавчо створили поле, щоб далі працювати, є всі шанси наповнювати його реальною роботою», — повідомив Андрій Шевченко.

Один із пріоритетних напрямків угоди – спільні науково-технічні розробки та спільне виробництво, — розповів Андрій Шевченко:

«Це означає, що ми реально розраховуємо залучити канадський досвід, отримати найкращі технології, налагодити оборонне виробництво в Україні за найкращими зразками».

Ще один напрям угоди  – матеріальне забезпечення:

«У 2014 році Канада була фактично першою державою, яка почала надавати нам конкретну матеріальну допомогу, комплекти військової форми, взуття. Зараз, коли ситуація в армії інша, наша армія значною мірою забезпечена і одягом, і продуктами харчування, можна говорити про інші речі. Я думаю, не менш важливо, щоб ми перейняли у канадців досвід, як правильно організувати всю військову інфраструктуру: як правильно повинна бути відпрацьована економіка, як повинні працювати державні замовлення і закупівлі, як планувати життя вперед. Канадці допомагають нам робити нашу військову реформу і мені здається, це зробить нас сильнішими, краще організованими в довгому вимірі. Але мені здається, Україна теж повинна не соромитися та пропонувати свої знання нашим партнерам».

 

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.