Слухати

Євроінтеграція під загрозою? Сергій Сидоренко про зміни у комітеті ВР

15 квітня 2016 - 21:36
Facebook Twitter Google+
Парламентський комітет євроінтеграції залишився без голови і першого заступника через нові посади його керівників. Тепер Ірина Геращенко — нова віце-спікерка ВР, а Остап Семерак — міністр екології
Євроінтеграція під загрозою? Сергій Сидоренко про зміни у комітеті ВР / Програми на Громадському радіо

sydorenko_sergiy_3_0_0_0_0_0_0.jpg

Сергій Сидоренко // «Громадське радіо»
Сергій Сидоренко
«Громадське радіо»

Припущеннями про те як вплинуть на роботу Комітету нові призначення з нами ділиться головний редактор «Європейської правди» Сергій Сидоренко.

Анастасія Багаліка: Які проблеми в парламентському комітеті євроінтеграції ви виявили?

Сергій Сидоренко: Проблема глибока, але наразі на неї не звертають достатньо уваги. У нас в раді вже протягом кількох п’ятирічок не було достатньо депутатів, які є фахівцями в темі євроінтеграції. В цьому складі парламенту нарешті такі люди з’явилися. Вони були на чолі Комітету з питань євроінтеграції, але пішли.

Ми опинилися в ситуації, коли потрібно заповнювати ключові посади в Комітеті, а заповнювати нема ким.

Ірина Славінська: Які саме персоналії зникли?

Сергій Сидоренко: Перш за все треба говорити про Остапа Семерака, який був першим заступником в Комітеті. Головну роль виконував саме він, а не керівник. Тепер Семерак перейшов в уряд і став міністром екології. Зовсім не пов’язані речі, але тут питання партійних квот.

Крім нього, з комітету вимушена була піти керівниця Ірина Геращенко, яка стає першою віце-спікеркою в раді і за регламентом не може суміщати ці дві посади.

І ми маємо оголений Комітет без керівника і першого заступника. Чи є це трагедією? Ніби можна замінити одну людину на іншу, але нема на кого. Тут квота «Блоку Петра Порошенка», а там нема потрібної людини, яка б реально потягнула на тому ж рівні.

Ірина Славінська: Чи можна знайти в БПП більш-менш прийнятні кандидатури, які також чутливі до теми євроінтеграції і загалом займаються міжнародною політикою?

Сергій Сидоренко: В тому і проблема, що знайти більш-менш рівноцінну заміну буде складно. В мене є припущення, що умовно підвищать Марію Іонову, яка є заступницею голови Комітету з питань  євроінтеграції. Вона дійсно займається цим тривалий час і може охопити той фронт робіт, який робила Ірина Геращенко.

А от хто замінить Остапа Семерака — не ясно.

Ірина Славінська: З практичної точки зору, конкретні дії, поїздки, участь у самітах та інших подіях, які наслідки матиме ця перестановка?

Сергій Сидоренко: Тут йдеться не лише про представницьку сторону, проблема в іншому. Протягом останніх кількох місяців йшла напружена робота над тим, щоб змінити регламент ради і надати Комітету з євроінтеграції більше важелів, у відповідності європейським нормам.

Зараз всі ці напрацювання можуть бути зруйнованими.

Ірина Славінська: На скільки потужною одиницею Комітет був як учасник переговорів і що може змінитись?

Сергій Сидоренко: Якщо ми говоримо про якісь міжнародні контакти, то це не є проблемою. Комітет важливий тільки в контексті роботи парламенту.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.