Слухати

Журналістські викриття можна робити, не злізаючи з дивану, — організаторка конкурсу

29 червня 2017 - 15:45
Facebook Twitter Google+
Координаторка проекту e-data Анастасія Розлуцька розповіла про старт конкурсу журналістських розслідувань та аналітичних матеріалів «Є-розслідування»
Журналістські викриття можна робити, не злізаючи з дивану, — організаторка конкурсу / Програми на Громадському радіо

Журналістські викриття і аналітичні дослідження цілком можливі на основі відкритих даних реєстрів. У цьому цілком переконані співробітники проекту e-data. І на підтвердження цього вже не вперше влаштовують конкурс таких матеріалів.

«На сьогодні це вже четвертий конкурс, попередні ми проводили два роки поспіль. Це вже добра традиція, бо на кожен конкурс ми отримуємо щонайменше 40 робіт-розслідувань на основі відкритих даних і одна з умов конкурсу, щоб використовувалися дані про кошти бюджету, які сьогодні є абсолютно відкритими для кожного громадянина України. Передусім, йдеться про портал e-data.gov.ua», — розповідає організаторка конкурсу. 

Представлені роботи мають стосуватися розслідування фактів порушення суспільних інтересів у секторі публічних фінансів, аналізу ефективності використання публічних коштів і базуватися на відкритих базах даних та сервісах, йдеться в умовах конкурсу.

«Окрім всього, ми проводимо навчальні тренінги для журналістів майже в кожній області. 6 липня тренінг пройде в Харкові, 27 липня — в Одесі. Ми наочно показуємо, як в три кліки знайти платіж, дізнатися, куди, що і в яких розмірах йде.

На конкурс можна зробити і аналітику. Наприклад, скільки університет витрачає на утримання свого апарату,  скільки на інші послуги. Ми говоримо не про те, щоб шукати «зраду», адже можна робити і аналіз: на що держава витрачає найбільше коштів в конкретному місяці.

Конкурс дає довгий період на написання матеріалу. До 15 вересня можна подавати матеріал. До речі, ви можете подавати не один, а декілька. І, думаю, журналістів мав би зацікавити цьогорічний призовий фонд, бо він найбільший за всі попередні чотири — це 100 000 гривень на проведення цього журналістського конкурсу. Кожен рік є переможці в номінаціях: «аналітика», «журналістика даних» і «матеріал читацьких симпатій», — додає Анастасія Розлуцька.

Повну версію розмови про конкурс та відкриті дані загалом слухайте в доданому звуковому файлі. 

 

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.