Слухати

Наталія Гуменюк: ситуація в Україні схожа на початок війни на Балканах.

31 травня 2014 - 17:34
Facebook Twitter Google+
Як у світі сприймають ситуацію в Україні, і яка роль в цьому журналістів
Наталія Гуменюк: ситуація в Україні схожа на початок війни на Балканах. / Програми на Громадському радіо

Наталія ГуменюкНаталія Гуменюк (hromadske.tv) про те, що сповзанню до громадянської війни усе ще можна зарадити. А також про те, як у світі сприймають ситуацію в Україні, і яка роль в цьому журналістів. Сама Наталія багато разів бувала у закордонних відрядженнях до країн, де на той момент розгорталися кризи чи війни.

Про роль українських журналістів у нинішній ситуації:

«Принаймні бути критичними і мати холодний розум. Ми маємо критично ставитися до будь-яких помилок, бо у нас питання в тому, що має бути дотриманий закон. Правий не той, хто має владу, а правий той, хто діє відопівідно до закону, до принципів. Журналісти можуть бути пильними і можуть бути тим суспільним прошарком, тими людьми, які дають суспільству інформацію – про те , що щось відбувається не так. Є якесь відхилення і ми сигналізуємо – є відхилення!»

Про російську пропаганду:
«Російська пропаганда уже хитра і сучасна, бо вона заснована на тому [твердженні], що правди не існує. Вона заснована на такому цинічному ставленні до всього: а «Раша тудей» пропаганда, так і Бі-Бі-Сі теж пропаганда. А є корупція в Росії, так вона всюди, і на Заході є. Хоча ці речі насправді відносні, і рівень корупції він не порівняний. І є конкретна пропаганда, і ясно, що в кожного медіа є свій порядок денний. Але от на цьому граються, і ти коли з людьми спілкуєшся, так само на Донбасі, вони ж кажуть: ну це теж пропаганда! І це так само робиться дуже свідомо».

Про неготовність Західної Європи до ненависті:
«Західне суспільство було готове до складних речей, але наприклад не готове до того, що хтось може просто брати і, наприклад, нелогічно ненавидіти, чи там не любити Європу і хотіти знищити її».

Кирило Лукеренко записав інтерв’ю 23 травня.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.