Слухати

«Горлівка нікому не підпорядковується», — переселенка з міста

09 липня 2015 - 07:30
Facebook Twitter Google+
Переселенка розповідає про особливості самоврядування, освіту та життя загалом в окупованій Горлівці
«Горлівка нікому не підпорядковується», — переселенка з міста    / Програми на Громадському радіо

Вчителька української мови із Горлівки. В листопаді минулого року залишила місто. Зараз живе у Краматорську. Сумує за роботою, працює в «SOS Краматорськ» та мріє про мир у рідному місті. У цілях безпеки не називає свого імені та просить не фотографувати.  Горлівка за часів Безлера не підпорядковувалась ДНР і зараз. Вони самі по собі. Переселенка каже, що вчителі про різні нововведення дізнаються зі своїх трудових книг.

«У лютому їм зробили в трудових книжках запис про те, що вони нібито підпорядковуються Управлінню освіти ДНР, а 7 травня цього року новий запис з’явився у трудовій книжці — «Управління освіти міста Горлівка».

Вона розповідає: «Заробітну плату заморозили. Виплатили лише за січень. З лютого по травень зарплату мала сплатити так звана ДНР. А вже з 7 травня кошти начебто мали надійти з місцевого бюджету. Який місцевий бюджет? Жодна шахта не працює, машинобудівний завод не працює, «Стирол» не працює з березня 14-го, вже більше року».

Педагог скаржиться, що на вивчення української мови та літератури дали по годині на тиждень, з програми виключили вивчення гімну, стрілецьких пісень та вірш Сосюри «Любіть Україну».

«Оцінювання перевели у п’ятибальну систему. Виготовленням документів так зване керівництво не дуже переймається. Це ж ганьба. Дітям виписали від руки якісь табелі.А паспорти які в наших дітей були – не повірите: папірець, фотокартка і стоїть печатка, на якій написано «Батя». Отакі паспорти в нас цікаві були. При чому, вони діяли тільки на території Горлівки».

Жінка каже, що аналогічні печатки ставлять на свідоцтвах про народження дітей та інших документах. Люди з такими оригіналами не можуть отримати довідки переселенця, відповідно, і фінансової допомоги від України.

Анастасія Шибіко для Громадського радіо 

 

Матеріал створено в рамках проекту ГО «Телекритика–«Донбас: чесно». Проект реалізується ГО «Телекритика» у партнерстві з Товариством польських журналістів у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії за підтримки програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.