Мандарини, музична техніка та швейна машина, — мрії дітей з прифронтової Тошківки

19 грудня 2016 - 13:17
Facebook Twitter Google+
"Громадське радіо" поспілкувалося з дітьми, які відвідують центр у прифронтовій Тошківці, та дізналося про їхні бажання до свят

Центр творчості на сьогодні відвідує близько 40 дітей. Вони співають, танцюють і навіть самі шиють костюми для творчих колективів. Про роботу центру говоримо з волонтеркою Валентиною:

«У 2015 році, коли у Тошківці були обстріли, керівники клубу збирали дітей і включали їм музику, танцювали з ними. Саме так наші діти відволікались від того, що відбувалося у нашому селищі.

Не дивлячись на те, що ми знаходимося у «сірій» зоні,  центр працює. За час конфлікту наші діти подорослішали і розуміють, що тут відбувається. Але це не заважає їм займатися творчістю. Вони багато виступають перед публікою у нашому містучку і навіть були на виїзному концерті».

За словами Валентини, саме у центрі діти відволікаються і відкривають у собі нові, незнайомі раніше, можливості. Волонтерам та працівникам центру вдалося налагодити ввесь процес виробництва: від пошиття костюмів для виступу до постановки номерів.

«У нас на базі клубу працює дитячий центр, у якому постійно займається близько 40 дітей. Також є художній колектив «Інтрига» та вокальний гурток «Срібний дзвіночок». Також є гурток малювання та рукоділля».

«Громадському радіо» вихованці дитячого центру розповіли про свої бажання. Наприклад, Даша, їй 6 років:

«Доброго дня! Я хочу, щоб мені подарували лабіринт».

А ось Маша у свої 7 років найбільше мріє про солодощі:

«Добрий день! Я хочу шоколадку та мандарини». 

Максиму 13 років і він не вірить у Діда Мороза:

«Мене звати Віталік, мені 13 років. Я відправляв лист Діду Морозу, але взагалі я в нього не вірю. Я попросив швейну машинку для нашого клуба. Я відвідую місцевий клуб і там шию. Клуб «Маяк», в якому ми влаштовуємо свята для місцевих».

Максим співає у музичному дуеті, гастролює, як справжі дорослі артисти. Але йому конче потрібний радіомікрофон, щоб продовжувати співати та дарувати людям свято:

«Мене звати Максим, мені 8 років. Я хочу радіомікрофон. Я дуже люблю співати. Я приймаю участь у різних концертах».

Найстарша, з ким вдалося поспілкуватися – Анастасія. Вона попросила за всіх: клубу потрібна нова апаратура. Колективи дитячого центру уже розпочали гастрольну діяльність і для її продовження терміново необхідна технічна підтримка.

«Мене звати Анастасія, мені 14 років. Я би хотіла для клубу, в якому я виступаю, нову апаратуру. У нас нещодавно зламалася колонка. А свято у нас не за горами. Апаратура постійно ламається, бо стара. А для себе я би хотіла дуже гарну сукню». 

«Громадське радіо» раніше писало про акцію Харківського АК-Центру «Олені Святого Микола: свято на рубежі з війною», які збирають подарунки для дітей з АТО. Якщо ви почули цю програму і вирішили допомогти цим чудовим, талановитим діткам, ви можете це зробити до 26 грудня. Для цього потрібно перейти за посиланням або знайти сторінку у Фейсбук «Олені Святого Миколая».

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.