Слухати

Нічого не вимагали, били кастетом в обличчя, — священик з Донеччини про напад

10 липня 2016 - 15:35
Facebook Twitter Google+
Декілька днів тому у Костянтинівці невідомі побили священика. Це сталося пізно ввечері, коли уся родина отця Віталія Кестера — настоятеля Української греко-католицької церкви Святого Миколи була вдома
Нічого не вимагали, били кастетом в обличчя, — священик з Донеччини про напад / Програми на Громадському радіо

13 632 725_1 048 172 198 586 292_2 061 248 905_o.jpg

Віталій Кестер // «Громадське радіо»
Віталій Кестер
«Громадське радіо»

У будинку горіло світло. Двоє невідомих у масках увірвалися до помешкання, нічого не питаючи і не вимагаючи, почали бити в обличчя кастетом, — говорить потерпілий. Після того лікарі зашивали йому розбитий ніс.

«О 23.10 просто до хати увірвалися двоє невідомих в масках, були приготовлені, діяли дуже зібрано. Вони нанесли мені удар в обличчя, мені є зараз трохи недобре. Без причини, нічого не говорячи, просто били і вбивали. Бог змішав їхні плани, через занавісь у коридорі, вони не змогли зробити свій задум. Я дякую Богові, що він нас зберіг», — каже священик.

Однією є перших наступного ранку до родини Кестер прийшла їхня парафіянка Руслана. Дівчина шокована побаченим: всюди кров біля дверей.

«Я приїхала одразу до нього, на порозі багато крові, в першій кімнаті теж багато крові, завіса на дверях в крові. Гумові рукавички валялися на підлозі, отець сказав, що то вони загубили, коли тікали», — розповідає Руслана.

У Костянтинівці отець Віталій — відома людина з проукраїнськими поглядами, неодноразово брав участь у різних патріотичних заходах, організовував приїзд волонтерів на Різдво до городян та бійців. Також він є капеланом 122 окремого аеромобільного десантного батальйону. Чи пов’язувати це з його такою позицією, він не знає. Як священик, говорить, що у людей мало терпимості стосовно інших, а через це багато зла до ближнього.

«Я бачу це як вияв великого зла. Наше суспільство повинно переглянути цінності, почати цінити добро, яке має. Якщо я буду це пов’язувати з націоналістичними  чи з релігійними питаннями, то я буду зболілі рани знову і знову роз’ятрювати. Так, я потерпів, так, мені від цього зле, але це мало б спонукати наших співбратів, щоб вони простягли руку і сказали: отче, я поговорю з людьми, аби вони були більш толерантними», — говорить отець Віталій.

Йому і раніше погрожували, але не фізично, казали, щоб зі своєю церквою забирався з міста, бо непотрібний тут. Били вікна і навіть намагалися підпалити церкву.

«Невідомі напідпитку дошками розбили вікна, хотіли храм підпалити. Це було чотири роки тому. Також приходили певні особи, я не буду їх імена говорити, і  казали: забирайся з міста. Я скажу так: кожна людина має право жити, право вірити, має право  розвиватися. І ні в які нормальні  рамки не вміщається таке тваринне ставлення і носіння ненависті в серці», — згадує отець Віталій. 

Священик одразу викликав поліцію і написав заяву, наразі порушено кримінальне провадження за статтею — замах на вбивство. Навколо його будинку є камери спостереження, але наразі поліція ще не вилучила їх. 

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.