Слухати

«У новинах кажуть, що все тихо, спокійно. Але тут ідуть справжні бойові дії», — боєць АТО

15 листопада 2015 - 09:12
Facebook Twitter Google+

Гості

Реальна ситуація у зоні проведення антитерористичної операції дещо відрізняється від того, про що говорять ЗМІ. Бойові дії не припиняються, ворог провокує сили АТО, втім вони готові оборонятись
Олег Шпак, боєць 93-ї механізованої бригади // hromadskeradio.org

Так коротко ситуацію у районі Донецького аеропорту описує боєць 93-ї механізованної бригади, молодший лейтенант Олег Шпак, з яким наш кореспондент Дмитро Пальченко побував на передових позиціях у селі Піски, розташоване біля Донецького аеропорту.

00187-0-00-01-850_0_0_0.jpg

Олег Шпак, боєць 93-ї механізованої бригади
Олег Шпак, боєць 93-ї механізованої бригади
hromadskeradio.org

Бригада тримає всі західні околиці Донецька. З початком так званого перемир’я та після того, як українські військові відвели важке озброєння, на цій ділянці фронту почалися постійні обстріли позицій українських військ. Ситуація ускладнюється з кожним днем. Українські військові не застосовують зброю у відповідь. Згідно мінських угод, вони не мають на це право, тому змушенні тільки спостерігати за провакаційними діями супротивника, розповідає Олег Шпак.

«Раніше, з початком так званого «перемир’я», вночі стріляли, а зараз вже і вдень, все важчу і важчу зброю використовують. На щастя, немає ще «Градів», танків, але кулемети працюють постійно, АГС, СПГ, РПГ прилітають сюди.

- Які ділянки фронту ви контролюєте?

- Все, що близько до аеропорту, починаючи від Авдіївки до Красногорівки — повністю ця територія. Опитне, Водяне…Піски в основному. Дуже-дуже важка ситуація в Пісках,  де зараз ми знаходимось. Тут постійно тривають обстріли. Скажімо, в понеділок вночі тут взагалі було яскраве небо. Було багато позіцій наших обстріляно».

Бойовики використовують місцевість, щоб сховатись від можливих відповідних дій українських військових:

«Бойовики намагаються використовувати будинки в Донецьку для того, щоб з них вести вогонь. Там, де наші позиції виходять на поле, туди вони не дуже намагаються вилазити. А там, де у них є можливість ховатися за будинками, сховати там свою техніку, яку постійно чують хлопці, чути як заводяться танки — не стріляють, але вони там є. Ситуація нагнітається».

Про те, як наші військові співпрацюють з ОБСЕ, та як це робить супротивник, розповідає Олег Шпак:

«Ми співробітничаємо з ними. І з ними співпрацює і ворожа сторона. Вони возять їх, показують. Вони обирають такі часи для обстрілів, коли не працює ОБСЄ і не секрет, що ті ж самі бойовики часто влаштовують провокації. І це помічають наші військовослужбовці».

Про настрій серед військових Олег каже так:

«Всі готові до активних дій. Багатьом наскучила така ситуація, коли не можна стріляти. Називається, як перемир’я, коли вже в сусідніх з Донбасом областях люди забули, що там війна, обстрілюють. Вони отримують в новинах, що там все тихо, спокійно. Але тут ідуть справжні бойові дії. От вони йдуть, насправді тут відбуваються. І це відбувається щоденно».

 Підготування до зими на позиціях 93 бригади вже закінченно:

«Хлопці підготівалися до зими, якісно підготувалися, окопалися, облаштували бліндажі, облаштували прикриті щілини, побудували собі бані, готують їсти, живуть, колятьд рова».

Також військові не забувають про місцеве населення:

«Вони багато роблять для місцевого населення. Звісно, в Пісках залишилось небагато людей — близько десяти осіб, в Опитному — близько семидесяти осіб, у всіх у них є потреби, тобто вони зводять їх з волонтерами, допомагають усім, чим може допомогти армія. Проводять світло, воду».

Дмитро Пальченко з Пісків, програма «Люди Донбасу» для «Громадського радіо»

 Kiew_deut_o_c(1)Виготовлення цього матеріалу стало можливим завдяки допомозі Міністерства закордонних справ Німеччини. Викладена інформація необов’язково відображає точку зору МЗС Німеччини.

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.