Слухати

«Вони не єдині з цією бідою»: на Рівненщині відпочивають діти загиблих героїв

01 листопада 2016 - 17:40
Facebook Twitter Google+
Покращити здоров’я 40-а дітям, чиї батьки були поранені, або ж загинули в АТО, допомагають у санаторії «Червона калина» на Рівненщині. Тут триває програма реабілітації «Покоління майбутнього»
«Вони не єдині з цією бідою»: на Рівненщині відпочивають діти загиблих героїв / Програми на Громадському радіо

«Справді дітки, які загубили батьків. Батько якої дитини не прийшов з фронту, можна так сказати, хоч у нас ніяка війна не оголошена, дитині це важко пережити. Родині це трагедія, бо життя цієї родини докорінно змінюється після того як батьки не повертаються. Це втрачається годувальник. Можливо,  у мами постійно якісь розлади. Це ж дитина це бачить. Якщо тісний зв`язок був з батьком — це подвійна біда. Бо дитина за ним постійно сумує. Тут, до речі, багато таких дітей. Буває ні з того ні з сього дитина розплачеться. Я питаю чому? «Я дуже сумую за татом. Я так хочу, щоб тато повернувся», — розповідає керівниця програми «Покоління майбутнього в Україні» Лариса Кадуріна.

Вже другий тиждень у «Червоній калині» чути дитячий сміх. Діти, яким довелося пройти через дорослі випробування, оговтуються від пережитого. Вони знайшли нових друзів і нові хобі. 13-річна Аліна з Володимир-Волинського втратила тата два роки тому. Сергій Смірнов загинув в боях під Іловайськом.

Діти зізнаються, що додому не поспішають, бо там уроки і домашня робота. А тут весь час присвячують  відпочинку.

«Я малюю, ми граєм в шашки, співаємо, вчимо англійську мову, дивимось телевізор і ходимо на процедури», — каже 10-річна Надія з Ковеля.

У санаторії діти не лише відпочивають, але й вчаться відкриватися, говорити про свої переживання, каже психолог Ольга Протасова.

img_5699.jpg

У дівчаток на руках один із різновидів арт терапії — малюнок Мехенді // «Громадське радіо»
У дівчаток на руках один із різновидів арт терапії — малюнок Мехенді
«Громадське радіо»

«Діти приїхали до нас, всі були такі закриті, мали всі тривожно-фобічні стани. Після першої програми це було знято. Діти веселіші. На фізичному рівні вони розслабились. Це було видно. Вони не скуті були, як приїхали. А вже більш відкриті були, спілкувалися зі своїми однолітками, могли не боячись підійти до вихователя», — каже психологиня програми «Покоління майбутнього» Ольга Протасова.

img_5746.jpg

Анастасія Дмитрук і бандурист Ярослав Джусь // «Громадське радіо»
Анастасія Дмитрук і бандурист Ярослав Джусь
«Громадське радіо»

У день нашого приїзду в санаторії проходив конкурс краси.  Визначити переможницю  допомагала «Міс Україна-Всесвіт» 2016 Ольга Торнер. Корону отримала 11-річна  Каріна з міста Буча. Дівчинка ділиться своєю мрією — стати стоматологом. Прагнення Каріни до війни підтримував тато. Він навіть дозволяв експериментувати на собі. Тато Каріни загинув рік тому у районі аеропорту Донецька.

img_5685.jpg

Ольга Протасова з Аліною з Володимир-Волинська, Каріною з Бучі і Каріною з Рівного // «Громадське радіо»
Ольга Протасова з Аліною з Володимир-Волинська, Каріною з Бучі і Каріною з Рівного
«Громадське радіо»

Анна Калаур, Рівненщина

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.