Слухати

Правозахисники вважають переведення виплат переселенців до «Ощадбанку» дискримінаційним

02 жовтня 2015 - 20:08
Facebook Twitter Google+
Відтепер переселенці мають перевестись з інших банківських установ до «Ощадбанку» і отримувати пенсії та адресну допомогу виключно у ньому
Правозахисники вважають переведення виплат переселенців до «Ощадбанку» дискримінаційним / Програми на Громадському радіо

Саме через це правозахисники і б’ють на сполох, бо вважають, що переселенців позбавили права вибору, вважає координатор благодійного фонду «Восток СОС» Олександра Дворецька. Натомість, у Кабінеті Міністрів пояснюють свої дії занепокоєнням про безпеку коштів переселенців. Але  в Олександри Дворецької інша думка з цього приводу:

«Ми вважаємо такі обмеження дискримінаційними, тому що для окремої групи, для внутрішньо переміщених осіб,встановлюються окремі правила, обмеження, щодо користування банком. Жоден пенсіонер, який не є з Луганської чи Донецької області, має право на обслуговування будь-яких банківських установ на території України. Однак, чомусь захистити виплати вирішили пенсіонерів-переселенців».

У самому ж «Ощадбанку» коментувати дїї Кабінету Міністрів не хочуть ,але запевняють, що переселенцям у їх установі буде зручно. Щоб зробити обслуговування більш якісним, вони урахували результати моніторингу, який провів благодійний фонд «Восток SOS» спільно з благодійним фондом «Право на захист», говорить заступник директора департаменту електронної комерції та платіжних засобів  Дмитро Баштовий.

«Наш банк имеет разветвлённую сеть, в нашем банке есть стопроцентная гарантия государственного возврата всех денежных средств, размещенных на вкладах физических лиц. Это распространяется в том числе и на выплаты переселенцам. На сегодняшний день в бане современные инструменты по обслуживанию клиентов, контакт-центры банка, платежные карты. Мы готовы предоставлять сервисы он-лайн современные, которые  конкурентные на рынке».

За словами ж Олександри Дворецької, незрозумілим залишається  питання захисту персональних даних. Дотепер невідомо, яким чином вони потрапляють з «Ощадбанку» в управління соціального захисту. «Восток SOS» писали запит до Міністерства, щоб там прояснили ситуацію щодо обміну персональними даними між відомством і банком, але відповіді немає. В «Ощадбанку» запевняють: нічого зайвого у клієнтів не випитуватимуть.

«Банк тут работает в сугубо правовом поле. Мы с клиентов берем исключительно данные, необходимые для открытия счета – то, что требует национальный банк, никакие другие данные банк не берет. На сегодняшний день данные банк никуда не передает », – пояснює Дмитро Баштовий.

Крім того, за словами правозахисників, внесені у законодавство зміни фактично надають «Ощадбанку» повноваження контролюючого органу. У банку ж це заперечують. Витрачати адресну допомогу переселенці можуть, як вважають за потрібне.

«Если переселенец  получает свои средства на платежную карту, он их тратит, как того требует законодательство. В данном случае, насколько мне известно, ограничений нет. Банк это не мониторит и банк никаких ограничений не ставит», – говорить Дмитро Баштовий.

Що ж до процедури відкриття рахунку, то у банку запевняють: робота з переселенцями побудована у форматі «єдиного вікна». Людина приходить до банку з оформленою довідкою переселенця, паспортом і кодом. Йому одразу ж видається платіжна картка. Потім банк самостійно передає документи до органів соціального захисту, і вже на основі прийнятого рішення клієнт отримає СМС, що адресна допомога нарахована.

Валентина Троян, проект «Ми різні. Ми разом» для «Громадського радіо»

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.