Слухати

Сто дітей-переселенців з Донеччини оздоровилися на Рівненщині

03 липня 2015 - 14:51 33
Facebook Twitter Google+
Цей відпочинок став можливим завдяки сприянню місіонерів зі Швеції, Нідерландів, Німеччини. Вони оплатили проживання й харчування в дитячому таборі

Єдине, що не входило до путівки, так це проїзд до місця відпочинку, — розповідає волонтер з Дружківки Людмила Фіалко. А заплатити за дорогу дитини могла далеко не кожна родина.

«Мы взяли детей-переселенцев. Нужны были деньги на дорогу. Поездом – 660 грн на человека, автобусом – 960 грн. За сто человек – это 96 тысяч. Где взять такие деньги?», — каже Фіалко.

Волонтери почали шукати місцевих благодійників. Спільними зусиллями назбирали небагато – 16 тисяч. Поки хокейний клуб «Донбас» не простяг руку допомоги. І надав 2 великі автобуси для перевезення дітей.

«За неделю до поездки мы уже точно знали, что дают автобусы. Оформили все документы и отвезли детей туда, прямо до лагеря и обратно домой», — говорить волонтер.

У таборі на Рівненщині дітям сподобалося. Наввипередки розповідають і про рукоділля, і про їжу – полюбили українські вареники та борщ, і про відвідування зоопарку.

Максим: Я впервые был в зоопарке, очень понравились все звери…

Сашко: Видел там орла, лисицу, волка…

Дети лагерь 1 Дети лагерь

 

 

 

 

 

 

 

Діти-переселенці зі Сходу швидко знайшли спільну мову із ровесниками із Західної України. Хоча на самому початку були побоювання. Втім, ці стереотипи вдалося зламати, — радіє Людмила:

Они боялись, что это будет самая сложная смена. Ведь дети с востока, там война. Но когда прощались с нами, то плакали. Дети подружились. И нас снова пригласили в лагерь на следующий год.

Дети лагерь 3Дети лагерь 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сьогодні волонтери мають намір організувати табір у Дружківці, у якості педагогів запросити викладачів-іноземців. Активну роботу у цьому напрямку розпочали.

Наталя Поколенко з Дружківки для Громадського радіо

usaid_logo_uaimage001Виготовлення цієї програми стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку USAID та Інтерньюз. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю автора та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.