Слухати

Громадське радіо / Скачати зображення

7 листопада загинуло 15 військових через обстріли — Друзенко

15 листопада 2015 - 15:45 1974
Facebook Twitter Google+
Гібридна війна на Донбасі перейшла межі України і вже досягла Парижа. Президент Порошенко має взяти урок проведення АТО у свого французького колеги

Говоримо про те, як події у Парижі вплинуть на Україну. В студії Геннадій Друзенко, політолог-міжнародник Інституту європейської інтеграції. На включенні зі студією Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень.

Геннадій Друзенко: Треба почати зі співчуття постраждалим в теракті, мешканцям Парижу та всієї Франції. Ми, як ніхто, розуміємо, як це важко. В світі продовжується гібридна війна. Війна,в якій немає жодних правил, в якій слабша сторона атакує мирне населення сильнішої. Це змінює розклад. Ми маємо визнати, що попри величезні жертви в війні на Донбасі, попри те, що конфлікт на Донбасі підтримується однією з найсильніших армій в світі, попри тисячі жертв і мільйони біженців, вони не викликали такого резонансу і такої підтримки, як події в Парижі. В реальному світі всі країни рівні, але є рівніші, як казав колись Оруел.

Катерина Луцька: Давайте згадаємо ситуацію в Кенії, коли в університеті було розстріляно 147 студентів.  

Геннадій Друзенко: Я вам скажу, що ви говорите про п’ятницю. Так склалося, що я один з співзасновників і керівників Першого добровольчого мобільного шпиталю, який останній рік працює в районі Артемівська. Ще 7 листопада було 15 загиблих. Це були вояки ВСУ. Можливо, там були й мирні люди. 

Дмитро Тузов: Ви маєте достовірну інформацію?

Геннадій Друзенко: Лікарі з госпіталю це точно зафіксували.

[Примітка редакції. «Громадське радіо» зв’язалося з керівником поточної ротації 1-го добровольчого мобільного шпиталю. Олексій Пуха підтвердив, що 15 військових загинуло від обстрілів 7 листопада, головним чином під Донецьком. Водночас речник Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов заперечив цей факт у своєму коментарі агенції «Інтерфакс»].

Катерина Луцька: Долучимо до ефіру Олександра Мусієнко, керівника Центру військово-правових досліджень. Як зміниться ситуація з безпекою в Україні після подій у Франції?

Олександр  Мусієнко: Вчора дивно було чути заяву Президента, про те, що Україна посилить безпеку на кордонах, в аеропортах. Чому це не робиться у зв’язку з тим, що в Україні війна півтора роки, в нас не закритий частково кордон? Теракт в Парижі показав те, наскільки готові спец служби, медики до подібних ситуацій. Це має стати гарним прикладом для України.

Катерина Луцька: Скільки життів було врятовано, завдяки оперативним діям медиків.

Геннадій Друзенко: Тут напрошується паралель з 31 серпня під ВРУ. Мінімум троє померло від втрати крові. Тут треба брати уроки.

Дмитро Тузов: Які висновки ми маємо зробити?

Олександр  Мусієнко: В нас незрозумілий стан. З одного боку, ми кажемо, що у нас війна. З іншого боку, ми кажемо, що це терористи. Це різний правовий стан. Терористів можна ліквідовувати. Якщо ми збираємося терористів амністувати, то це не зовсім зрозуміло. Україні треба визнати, що в нас іде міжнародний збройний конфлікт з РФ. Якщо ми говоримо, що в нас терористи, то ми маємо діяти так, як діє весь світ.

Дмитро Тузов: Наскільки можлива ескалація конфлікту на Донбасі в зв’язку з тим, що весь світ зосереджений на подіях в Парижі?

Геннадій Друзенко: Я маю інформацію, що танкові бої почалися в районі аеропорту. Ескалація — це вже не прогноз, це реальність.

Дмитро Тузов: Якою буде на це реакція Європи?

Геннадій Друзенко: Ніякої. Є версія, що Путін за цим стоїть. Я в неї не дуже вірю. Але є фактом те, що теракти в Парижі зіграли проти України, на користь Росії. Це збільшить кількість тих правих, що підтримують режим Путіна. Також, це зменшить увагу до України. Питання в тому, що треба бути готовим і покладатися на свої сили. Тверезий погляд на ситуацію зменшує кількість жертв.

Катерина Луцька: Чи можна говорити, що зі спокоєм у світі можна прощатися?

Дмитро Тузов: Треба розрізняти бойовиків та віруючих людей.

Геннадій Друзенко: Мейнстрім в основному є поміркованим. Є багато заяв лідерів мусульманського світу, яку відмежовуються від цього, і засуджують його.

Дмитро Тузов: Людина, яка влаштовує теракт, не може прикриватися релігією.

Геннадій Друзенко: Людина, яка смикає «пояс шахіда» — ірраціональна. Вона релігійна, але вона не є представником класичної релігії. Ми бачимо, що навіть країни зі сталою демократією не можуть убезпечитися від подібних проявів.

Катерина Луцька: Отже, як можуть розвиватися події?

Геннадій Друзенко: Україні треба тверезо дивитися на події, що відбуваються, провести ревізію своїх сил і бути готовим до загострення ситуації.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.