«Гучні заяви Саакашвілі – своєрідна гра», - політолог

06 листопада 2015 - 17:13
Facebook Twitter Google+
Шансів у Саакашвілі посісти крісло прем’єр-міністра України небагато, хоча певна інтрига є

Екс-президент Грузії, голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі в інтерв’ю брюссельському виданню Politico заявив, що він готовий стати прем’єр-міністром України. «Я хотів би взяти участь у великих змінах і реформах. Я можу це зробити у будь-якій якості», — сказав Саакашвілі, фактично спростувавши свої попередні заяви. Крім того, губернатор Одеської області звинуватив Яценюка у створенні «тіньового Кабміну», який представляє чиїсь корпоративні інтереси.

Директор Центру стратегічних досліджень «Український меридіан»  Дмитро Левусь вважає, що це елемент інформаційної політики влади, що так відбувається випускання пари в суспільстві. Хоча, на думку Дмитра Левуся, критика уряду Яценюка з боку очільника Одеської ОДА – свідомий крок.

Тетяна Шептицька: Так які шанси у Саакашвілі посісти крісло прем`єр-міністра України?

Дмитро Левусь: Ця заява – це певна гра. Коли він критикує Яценюка, критика є свідомою, реальною. Є певна інтрига. Це – випускання пари для суспільства. Все обумовлено  між Президентом, прем`єр-міністром і Саакашвілі. Це елемент інформаційної політики. Саакашвілі – командний гравець в команді Президента із західними «тренерами», можна так сказати. Наша виконавча влада орієнтується на США.

Дмитро Тузов: Чи втримається Яценюк?

Дмитро Левусь: Я думаю, що втримається. Не втримається у випадку, коли розвалиться коаліція.

Дмитро Тузов: Саакашвілі змусив змінити керівництво Одеської миниці, вирівняти тарифну політику. А чому ми цього не помічаємо?

Дмитро Левусь: Одразу цього не помітиш. Одеса — пострадянське місто з величезною купою проблем. Я думаю, що команда Саакашвілі програла вибори в Одесі не показує реальної картини, адже зміни відбуваються, просто їх не всі помічають. Найімовірніше, що «війна» між Саакашвілі та Яценюком не матиме суттєвих наслідків, і чинний прем’єр збереже свою посаду.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.