Кремль змінює політику. Проект «Новоросія» поховано – експерт

08 жовтня 2015 - 21:40
Facebook Twitter Google+
Соціологічний центр «Левада» оприлюднив нові дослідження настроїв російського суспільства

Вперше відзначено як факт те, що росіяни почали визнавати росіян та українців різними народами. За результатами опитування, росіян, які вважають українців іншим самостійним народом, — 47%, але 46% як і раніше бачать в українцях «молодших братів».

 Наш гість — Андрій Миселюк, директор Інституту «Діалог», політолог, аналітик.

Андрій Миселюк: Зараз в Росії — сплеск націоналізму Після Майдану, захоплення Криму  у росіян з`явилась гордість за президента

Тетяна Шептицька: В Росії багато економічних і соціальних проблем, півкраїни живе в бідності, в злиднях, а вони пишаються Путіним.

Андрій Миселюк: Після років «холодної війни» була спрага до реваншизму. Путін зловив цю хвилю.

Дмитро Тузов: Чи зростатиме рівень толерантності у стосунках між росіянами та українцями, якщо частина вже усвідомлює, що це два різні народи?

Андрій Миселюк: Вони не так мислять. Вони думають, що «молодші брати» відкололися і їх треба повернути назад.

Тетяна Шептицька: За даними цього ж опитування 35% росіян впевнені, що Росія має силою утримувати колишні радянські республіки під своїм контролем.

Андрій Миселюк: Росіяни дуже піддатливі до маніпулювання за допомогою телебачення. Якщо керівництво вирішить змінити акценти в пропаганді, то ставлення росіян до українців буде теплішати.

Зараз спостерігається зменшення експансіоністських настроїв у самого Кремля. Проект «Новоросія» похований, Росія примусила бойовиків припинити обстріли. Це питання було вирішено ще в серпні.

 

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.