Слухати

«На свіжу голову». Ефір за 11 грудня. Частина перша

11 грудня 2015 - 12:55
Facebook Twitter Google+
Говоримо про те, що в Україні зросла кількість людей, які займаються волонтерством та про те, що останнім часом з'явилося багато соціальної реклами про українську армію
«На свіжу голову». Ефір за 11 грудня. Частина перша / Програми на Громадському радіо

Більше 40 відсотків українців у поточному році давали гроші волонтерам — на потреби армії або в якості допомоги переселенцям. У середньому кожен віддав волонтерам 300 гривень. Чи варто припинити волонтерську допомогу, щоб таким чином стимулювати державу краще піклуватися про потреби громадян, — з’ясовували у програмі «На свіжу голову».

Результати нового дослідження коментує Ірина Бекешкіна, директор Фонду «Демократичні ініціативи». За словами Ірини Бекешкіної, в Україні кількість людей, які займаються волонтерством, тобто не тільки дають гроші, але приділяють цьому свій час, становить 13%. В лідерах волонтерства — Захід (17%) і Донбас (19%). Ірина Бекешкіна уточнює, що ці регіони мають свою спеціалізацію: на Заході найбільше допомагають армії, а на Донбасі переважно допомагають переселенцям. В Центральній Україні, включно з Києвом, до волонтерської праці залучено близько 13%. Цікаво, що збільшилася кількість часу, який українці приділяють волонтерству, а також удвічі більше стало тих, хто жертвує гроші. Ірина Бекешкіна вважає, що причина такого зростання полягає в тому, що люди стали відчувати свою причетність до української спільноти та нації.

Коментуючи результати дослідження, волонтер «Народного тилу» Роман Сініцин зауважує, що 60% надходжень надають великі донори, великі підприємства, тому спад надходжень ініціатива відчуває меншою мірою. Роман Сініцин говорить, що в зоні АТО досі є чимало незакритих потреб. «Зміни є, але вони дуже повільні — немає запиту на реформи». Роман Сіницин говорить, що допомога з рук у руки досі дуже потрібна: «Конкретний волонтер їздить у конкретний підрозділ, привозячи туди все потрібне — від бензопил до нічної оптики».

Також говорили про те, що останнім часом з’явилося багато соціальної реклами про українську армію та інші структури. Чи потрібна така реклами та чи вміють в Україні робити її якісно?

Про новий соціальний ролик «В єдності наша сила»,  присвячений єдності українського війська, розповідає режисер Крістіан Жерегі.

«З кастінгом допоміг колега з проекту «Хоробрі серця», а також всі соціальні мережі. Деякі з наших героїв продовжують воювати в АТО, і під час зйомок це було проблемою», — згадує Крістіан Жерегі. За словами режисера, Військове телебачення України тепер переформатовується — запускає нові проекти з новою технікою та допомогою нових професіоналів. «Я збираю навколо себе професіоналів кіно, котрі залишилася без роботи після того, як закінчили працювати на російських проектах. Але ніхто з головних продюсерів України не хоче працювати з цією темою. Наприклад, мене здивувала позиція Film.ua, котрі говорять про те, що в час війни з екранів треба показувати карамельну картинку», — розповів Крістіан Жерегі.

В студії працюють журналісти Євгенія Гончарук та Ірина Славінська.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.