Слухати

«На свіжу голову». Ефір за 14 жовтня. Частина перша

14 жовтня 2015 - 14:19
Facebook Twitter Google+
Чи не перетвориться нове свято, День захисника України, на чергове «23 фєвраля»? І чи допоможе оприлюднення звіту про розслідування катастрофи МН17, нарешті, дізнатися імена замовників злочину?
«На свіжу голову». Ефір за 14 жовтня. Частина перша                               / Програми на Громадському радіо

14 жовтня відзначаємо велике християнське свято — Покрову Святої Богородиці, ще День українського козацтва, а також вперше разом з ними — День захисника України. Гість студії, Павло Подобєд, співробітник Інституту національної пам’яті, наголосив, що традиція відзначати Покрову як українське мілітарне свято поширилася у новітній історії України у 2000-х роках, переважно у західних та центральних областях України. І це свято вписується в нову концепцію національно-патріотичного виховання.

Але є потреба роботи з населенням, яке ще не сприймає і не до кінця розуміє значущість такого дня… Особливої уваги потребують мешканці північних, південних і східних областей. Експерт зазначив, що цей день не повинен перетворитися на свято за статевою ознакою, а має бути наповненим саме українським патріотичним змістом.

Нарешті, Рада безпеки Нідерландів оприлюднила звіт щодо причин падіння літака «Боїнг-777». Втім, кримінальне розслідування може бути продовжене до осені 2016 року, бо рештки загиблих знаходять досі. Але головне, як вважає гість програми, директор Української школи політичних студій Ігор Когут, що звіт відбиває весь перебіг подій і визначає — з якого озброєння був збитий літак, та вказує територію, з якої була випущена ракета.

Хоч відповідь на запитання щодо пошуку конкретних винуватців, які віддавали конкретний наказ і виконували його, — це перспектива наступних кроків. Він додав, що позитивний висновок звіту для України в тому, що він позбавляє нашу країну будь-яких юридичних претензій щодо незакритого повітряного простору над Східною Україною. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.