«На свіжу голову». Ефір за 16 вересня. Частина перша

16 вересня 2015 - 12:51
Facebook Twitter Google+
У першій частині шоу «На свіжу голову» говоримо про наступні теми. В студії працюють Євген Павлюковський та Євгенія Гончарук

Міністерство фінансів презентувало портал, на якому з 1 січня 2016 року розмістять дані про витрати державного бюджету, а також міських, обласних та інших рад. Крім того, з часом на цьому сайті з’явиться інформація про витрати,  платежі й договори комунальних і державних підприємств, фонду соцстрахування і Державного пенсійного фонду. 

За словами фінансиста, радника президента Асоціації українських банків Олексія Куща, може виникнути проблема в контролі за транзакціями, відображеними на сайті, і в їх прозорості. Сам факт оприлюднення даних про видатки не гарантує, що вдасться запобігати нецільовому використанню коштів.

Закон про відкритість використання публічних коштів містить революційні норми, а створення порталу e-data — це перший крок для подолання корупції в Україні, — вважає експерт центру політичних студій та аналітики Віктор Таран. Вперше будуть доступні навіть акти виконаних робіт. За приховання інформації чи її недостовірну подачу передбачена кримінальна відповідальність, підкреслив Таран.

У самопроголошеній «ДНР» таки планують провести вибори 18 жовтня. У свою  чергу президент України Петро Порошенко підкреслив, що це призведе до посилення санкцій проти Росії. За даними опитування, на Сході готові голосувати 62% респондентів.

Жителі Донбасу не розуміються на тонкощах законодавства, і будуть обирати лише тих, хто кого вже знають, відзначив журналіст, громадський активіст Василь Лютий. Проведення будь-якого голосування не змінить ситуації в регіоні, а лише призведе до замороженого конфлікту,

Вибори на окупованих територіях не на часі, їх не можна проводити, бо голосувати «під дулами автоматів» — це самогубство,  переконаний Сергій, один із жителів Луганщини. За його словами, ці вибори не вирішують головної проблеми — як людям Донбасу жити далі. Заморожений конфлікт — це загибель для регіону.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.