Слухати

«На свіжу голову». Ефір за 18 грудня. Частина друга

18 грудня 2015 - 14:58
Facebook Twitter Google+
Говоримо про те, як вплине постанова Кабміну на торгівлю з окупованим Кримом і про те, чого очікувати від Єврокомісії у питанні надання Україні безвізового режиму
«На свіжу голову». Ефір за 18 грудня. Частина друга / Програми на Громадському радіо

Говоримо про блокаду Криму. Кабмін прийняв постанову, якою регулюються поставки окремих продуктів з України до Криму та в зворотному напрямку. Товарів має бути не більше 50 кілограмів, і коштувати вони мають не більше 10 тисяч гривень.

На зв’язку зі студією Юрій Смілянський, експерт «Майдану закордонних справ». Експерт вважає, що ця постанова нічого не зрушила з місця: «Даже если сдвинулось, то только частично. Эффекта от этого для государства особо нет. Когда лидеры крымскотатарского народа инициировали товарное и энергетическое эмбарго, был создан гражданский инструмент, помощью которого, государство могло вести определенные переговоры со страной оккупантом. Правительство не захотело воспользоваться инструментом, предложенным гражданским обществом».

Також телефоном розмовляємо з радником Міністра аграрної політики і продовольства Олександр Лієвим. Есперт вважає, що ця постанова суттєво вплине на фермерів та підприємців Херсонської та Кіровоградською областей, які завжди орієнтувалися на ринок Криму.

Також говоримо про прийняття рішення, щодо надання Україні безвізового режиму з країнами ЄС.

На зв’язку зі студією заступник директора Інституту світової політики Сергій Солодкий. Він вважає, що рішення очікується позитивне, але лише на половину. В ЄС не впевнені, що процеси по боротьбі з корупцією набули незворотного зв’язку, і ЄС хотів би подивитися, що буде відбуватися надалі. Якщо всі умови буде виконано, то рішення Рада Європи прийме рішення у 2016 році.

Також отримуємо коментар від дипломата і Міністра закордонних справ з 2007 по 2009 рік Володимира Огризко.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.