Слухати

«На свіжу голову». Ефір за 20 грудня. Частина друга

20 грудня 2015 - 12:50
Facebook Twitter Google+
Говоримо про те, що 19 грудня в Україні відзначають День адвокатури та про резолюцію Ради Безпеки ООН щодо мирного врегулювання конфлікту в Сирії
«На свіжу голову». Ефір за 20 грудня. Частина друга / Програми на Громадському радіо

19 грудня в Україні відзначають День адвокатури. Про виклики сучасної адвокатури в контексті судової реформи, нової поліції та резонансних постмайданних розслідувань — говорить Лариса Денисенко, адвокат, наша колега з Громадського радіо, голова Громадської платформи з надання безоплатної правової допомоги. «Над затриманими стали менше знущатися після прийняття закону про надання безоплатної правової допомоги, адже тепер про затримання мають вчасно повідомляти адвокату», — нагадує Лариса Денисенко. Окремий сюжет до розмови — оновлення прокуратури. Лариса Денисенко звертає увагу на конкурси, куди 80% учасників ідуть з середовища прокурорів, а не ззовні.

Також говоримо про те, що Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію щодо мирного врегулювання конфлікту в Сирії. Згідно з резолюцією, в Сирії має початися переговорний процес між урядом і опозицією. Також мають пройти демократичні вибори для встановлення нової світської влади. Що означає ця резолюція, і як зміниться ситуація в Сирії після відставки діючого президента Асада?

Ситуацію коментує Олександр Богомолов, директор Інституту сходознавства імені Агатангела Кримського НАН України. За його словами, прийнята резолюція є «пустою та рамковою». Олександр Богомолов говорить про російські інтереси в Сирії, на його думку, російська сторона «підриває та поглиблює кризу». «Завдання російської присутності в Сирії — покращити свій імідж, виповзти зі становища санкцій, подати себе як рівну сторону перемовин», — вважає Олександр Богомолов. Він також звертає увагу на те, що перемир’я в зоні АТО тривало протягом фази активного перекидання російського контингенту в Сирію.

В студії — журналісти Марія Бабич та Ірина Славінська.  

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.