Слухати

«На свіжу голову». Ефір за 21 вересня. Частина друга

21 вересня 2015 - 13:42
Facebook Twitter Google+
Спільний проект Радіо «Промінь» і «Громадського радіо». У студії працюють Галина Бабій та Ірина Славінська
 «На свіжу голову». Ефір за 21 вересня. Частина друга / Програми на Громадському радіо

В ефірі говоримо про ядерну загрозу протистояння США та Російської Федерації. Олексій Куроп’ятник, експерт «Майдану закордонних справ», говорить про ескалацію протистояння США та Росії в контексті російсько-української війни.

Також говоримо про без’ядерний статус України – чи варто було віддавати ядерну зброю? «Ядерна зброя не стане порятунком для України. Це та зброя, що має силу, поки ти її не застосуєш – це зброя стримування, а не нападу», — зауважує Олексій Куроп’ятник. Експерт додає, що ядерну зброю складно створити та утримувати: з 1999 року заборонено випробовування ядерної зброї, а ядерна боєголовка потребує постійного оновлення, адже термін її життя складає не більше 10 років.

Далі в програмі – вічно актуальна тема стану українських доріг. Говоримо зокрема, про третій транш Світового банку у сумі $560 млн., який Україна може отримати у 2016 році, і який планується використати на будівництво доріг. Коментує Віктор Нестуля, старший аналітик департаменту аналізу політики «Transparensy Ineternational Ukraine». Експерт говорить, що ремонту потребує чверть українських доріг – всього 44 тисячі з 172 тисяч.

         Куди зникають гроші з акцизів з продажу пального? Віктор Нестуля пояснює, що проблемою будівництва доріг є недофінансування та нецільове використання 40-60 млрд. гривень акцизів з продажу пального: «Цього року Укравтодор отримав лише третину цих коштів – 3,7 млрд. гривень на «ямковий ремонт». Решта 17 млрд. гривень буде використано на погашення кредитів. Решта зібраних на акцизах коштів ідуть на інші цілі – наприклад, на пенсії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.