Слухати

«На свіжу голову». Ефір за 23 листопада. Частина перша / Програми на Громадському радіо

«На свіжу голову». Ефір за 23 листопада. Частина перша

23 листопада 2015 - 13:16
Facebook Twitter Google+
Про злочинне перешкоджання здійсненню журналістами своїх професійних обов’язків та причини бездіяльності Генштаб ЗСУ у створенні ССО

Про злочинне перешкоджання працівникам преси здійснювати свої професійні обовязки та не менш злочинне зволікання з боку Генштабу у процесі створення сил спеціальних операцій йшла мова у першій годині програми «На свіжу голову».
23 листопада — Міжнародний день подолання безкарності за порушення прав журналістів. Чимало з них вже після Революції Гідності постраждали від незаконних дій силових та владних структур, зафіксовано 304 таких випадки, але лише 3 справи доведено до суду. Докладно про порушення прав та про спільні зусилля медіаспільноти змусити владу встановити справедливість говорила в студії експерт Інституту Масової інформації Катерина Дячук.

Вже тривалий час в Україні йде мова про створення сил спеціальних операцій – елітного підрозділу Збройних сил, що здатен виконувати найбільш складні та специфічні завдання. Днями на спеціальному полігоні на Хмельниччині стартував піврічний кваліфікаційний курс для сил спеціальних операцій, його вестимуть досвідчені професіонали з НАТО — американські інструктори.  Але з’ясувалося, що цей курс розпочато після гучного скандалу, якій стався через тривале ігнорування Генштабом ЗСУ пропозицій представників НАТО про співпрацю у створенні Сил Спецоперацій. Причини такої бездіяльності Генштабу, які полягають у глибоких розбіжностях між окремим його посадовцями, та про реальні потреби у ССО наших Збройних сил розповідав військовий оглядач Юрій Бутусов.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.