Слухати

«На свіжу голову». Ефір за 24 грудня. Друга  / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

«На свіжу голову». Ефір за 24 грудня. Друга

24 грудня 2015 - 13:58
Facebook Twitter Google+
У цій годині говоримо про розмір акцизів на тютюнові вироби, які мають поповнити державний бюджет, та зимові температурні аномалії в Україні.

Верховна Рада  не змогла досягти домовленості щодо оподаткування тютюнових виробів. Проблеми з підготовкою цих законодавчих змін  можуть звести нанівець боротьбу з курінням і спричинити недоотримання джербюджетом 3 млрд. гривень. Експерт каже, що це є наслідком тиску тютюнових корпорацій на депутатів, щоб вони лобіювали їхні інтереси. Корпорації зацікавлені у низькій ціні на дешеві цигарки, оскільки так можна маніпулювати і розміром акцизної марки на них. У будь-якому випадку це не відіб’ється на капіталі корпорації, бо заплатять споживачі.

За умови збалансування бюджету і скасування пільг для низки більш нагальних питань , така позиція певних депутатів  видається дивною. Вони не намагаються досягти компромісу заради державницьких інтересів. Крім того, Україна ризикує  зірвати виконання своїх зобов’язань щодо в з підвищення акцизів на тютюнові вироби, передбачених підписаною Угодою про асоціацію з ЄС.

Центральна геофізична  обсерваторія України фіксує в Києві температурні рекорди і заявляє, що це відповідає параметрам  останньої декади жовтня. Раніше й  Газпром заявляв, що погода допомагає Україні пережити зиму, оскільки ми вже місяць не імпортуємо російський газ.

Експерт каже, що клімат в глобальному сенсі  змінюється впродовж тривалого часу – майже тисячоліття. Земля — це єдиний організм, а , за законом енергії, вона нізвідки не виникає і нікуди не зникає. Тому, людина не може відчути цих змін впродовж свого життя. Такі температурні аномалії бували й раніше, просто раніше не було можливості так швидко і на далекі відстані поширювати інформацію про це. Теплі погожі дні у Києві бували і у 1998 році, і на початку 2000х. Ближче до Нового року настануть морози.

Щодо технологій передбачування погоди, то вони якісно змінюються.  На сьогодні з найбільшою вірогідністю можна передбачити погоду на 2-3 дні, на тиждень – вірогідністю 98%, на місяць – 90%.

Проблеми глобальних змін клімату зараз перейшли в політичну площину, бо це вигідно фінансовим кланам. Науковці, котрі вивчають ці зміни, сидять в лабораторіях і про це не говорять. Польоти літаків і індустріальні підприємства не так впливають на клімат, як це обговорюють на форумах. Наприклад, у 1910 році не біло ані літаків, ані заводів, а яблуні аномально цвіли у лютому.  І Земля після цього не припинила свого існування.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.