Слухати

«На свіжу голову». Ефір за 24 грудня. Перша година / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

«На свіжу голову». Ефір за 24 грудня. Перша година

24 грудня 2015 - 13:27
Facebook Twitter Google+
Говоримо про нову Конституцію та і про втрату контрою на українськими територіями на Сході

Верховна Рада проголосувала за направлення до Конституційного Суду президентського проекту закону про внесення змін до Конституції щодо правосуддя. Експерти кажуть, що через них українцям доведеться забути про перспективу міжнародного трибуналу у справі збитого малайзійського боїнга, очищення судового корпусу від недоброчесних людей у мантіях та ефективну реформу прокуратури.

Волонтерська група на чолі з екс-бійцем батальйону «Карпатська Січ» Олегом Біликом повернулась із зони бойових дій на Донбасі. Вони на власні очі бачили  реальний стан війни  на Донбасі, а це відрізняється від тих офіційних зведень, які щоденно озвучують військові прес-служби.

Проект закону про внесення змін до Конституції України, у частині «Правосуддя», прописаний не досконало. «Складається враження, що Конституційна комісія не дійшла згоди у багатьох питаннях, — коментує правозахисниця Ірина Думич, — Наприклад, як буде працювати прокуратура, що буде з суддівським корпусом». Занепокоєння у експертів викликає і нова норма, яка фактично встановлює монополію адвокатури Це у майбутньому може негативно відзначиться на захисті громадян. «Згідно з цією нормою в судді інтереси особи можуть  представляти лише адвокати, в той час як зараз кожен громадянин може прийти в суд і захищати свої соціальні, трудові, цивільні права, окрім кримінальних», — розповіла Ірина Думич.

Підрозділ «Карпатська Січ», що знаходиться поблизу Донецького аеропорту, про перемир’я не чув. У місці розташування військових обстріли бувають щодня.  Олег Білик, екс-боєць батальйону «Карпатська Січ» розповідає, що українські військові могли б оборонити захоплене терористами селище Комінтернове, однак наказу наступу — не було.  «У нас приходять і забирають один населений пукнт, за іншим. Взяли і дивляться, як влада України відреагує, якщо  спокійно — підемо далі.» — каже боєць.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.