Слухати

«На свіжу голову». Ефір за 26 грудня. Частина друга

Обговорюємо призупинення договору про зону вільної торгівлі з РФ та про слово 2015 року
«На свіжу голову». Ефір за 26 грудня. Частина друга / Програми на Громадському радіо

Рада Федерації Росії схвалила запропонований Володимиром Путіним закон про призупинення з 2016 року договору про зону вільної торгівлі з Україною. В ході засідання голова комітету палати з міжнародних справ Костянтин Косачов заявив, що без цього рішення збитки для російського бюджету склали б близько 3,5 мільярда доларів. Влада України вважає ці рішення Росії санкціями. У четвер Рада дозволила Кабміну вжити проти Росії заходи у відповідь.

Чого варто очікувати від таких рішень, бідкатися чи радіти? Про це говорити з Ігорем Бураковським,  доктором економічних наук та професором Національного Університету «Києво-Могилянська Академія».

В окупованому Криму закликають відмовитись від «ворожих слів». А ми пропонуємо поговорити, яке слово стало для вас найважливішим у 2015 році? Слово року — найбільш важливе слово або фраза у суспільній думці у якомусь конкретному році. Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» став визначати слово року із січня 2014 році. У 2013 таким словом став Євромайдан — загальний термін на позначення акцій протесту, які охопили Україну після не підписання українським керівництвом договору про асоціацію з ЄС. У 2014 кіборги— захисники Донецького аеропорту, яких так назвав у вересні 2014 року проросійський бойовик, пояснюючи, чому передові загони російсько-терористичних військ не можуть взяти аеропорт.

Яким є ваше слово року?

В гостях студії Сергій Пантюк, поет і громадський діяч, Світлана Дідух-Романенко, поетка та Катерина Чепура, представник громадянського руху «Відсіч».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.