Слухати

Громадське радіо / Скачати зображення

«На свіжу голову». Ефір за 26 жовтня. Перша частина

26 жовтня 2015 - 13:22 110
Facebook Twitter Google+
Говоримо про вибори місцевої влади в Україні, які пройшли напередодні

Гостями у студії були соціолог, директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва — Ірина Бекешкіна, політичний консультант Володимир Цибулько та Андрій Линник — керівник виборчих програм Комітету Виборців України. Мова йшла про кількість та характер порушень законодавства під час виборів, обговорювали, чи вплинули ці порушення на результат виборів. Окремо розглянули ситуацію, яка склалась у Маріуполі та Красноармійську, де вибори не відбулись. Коментуючи факт зриву виборів у цих містах, Ірина Бекешкіна сказала, що це сталось тому, що «господарю Донбасу» люди не дозволили провести вибори «як завжди» — тобто, з фальсифікаціями і під тиском.  Окремо гості студії проаналізували негативні та позитивні наслідки виборів та відмітили, що низька явка дала шанс набрати більше голосів «розкрученим» політичним проектам.

«Головний висновок — виборча система за новим законом допомогла уникнути персональних конфліктів», — зауважив Володимир Цибулько.

Ірина Бекешкіна зізналася, що явка виборців на місцеві вибори стала для неї сюрпризом: «Низька явка виборців. Ми очікували явку 50%».

Андрій Линник в свою чергу висловив думку, що стало причиною низької явки виборців: «Беззмістовна передвиборча кампанія зумовила низьку явку».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.