Слухати

«На свіжу голову». Ефір за 27 вересня. Частина перша

27 вересня 2015 - 11:55
Facebook Twitter Google+
Спільний проект «Радіо Промінь» та «Громадського радіо». В студії — журналісти Ірина Славінська та Марія Бабич
«На свіжу голову». Ефір за 27 вересня. Частина перша / Програми на Громадському радіо

Говоримо про нову редакцію воєнної доктрини, нову редакцію якої Президент України Петро Порошенко щойно затвердив своїм указом.

Телефоном до розмови долучається співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова Олексій Мельник.

«Прийняття воєнної доктрини не є ключовим документом, без якого неможливе ведення війни. Я би не перебільшував його значення. Вперше в історії України чітко зазначено, звідки походить агресія. Це декларація подає чіткий сигнал трьом цільовим аудиторіям».

У студії говоримо з військовим експертом полковника запасу Олегом Ждановим. На його думку, нову воєнну доктрину прийнято надто пізно, а власне новий документ написано з позицій сьогоднішнього дня: «Нова воєнна доктрина є тактичною, її написано на момент нинішнього дня, але це мав би бути стратегічний документ, який визначав би стратегію на 10-15 років. В найближчі роки воєнна доктрина не вплине на функціонування української армії».

Також говорили про те, що в київських обмінках почали виявляти мічені купюри. Ситуацію коментує шеф-редактор Інформагенства «Фінансовий клуб», аналітик Реанімаційного пакету реформ  Руслан Чорний: «Це вже четверта хвиля інформації про появу мічених купюр. Все почалося півтора роки тому. Тоді банки, які пішли з неконтрольованих українською владою територію, зобов’язали своїх співробітників вивезти гроші. Але не всім це вдалося. Існувала чітка інструкція Нацбанку щодо знищення купюр, які неможливо вивезти. Але в умовах обстрілів вона не виконувалася належним чином. Натомість банкіри помітили ці купюри. Помічені купюри мають вилучатися з обігу». За словами експерта, мічених грошей на неокупованих територіях України залишилося близько 7 мільярдів, їх не враховують у фінансовій звітності. Ці гроші – не дійсні».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.