«На свіжу голову». Ефір за 27 жовтня. Друга частина

27 жовтня 2015 - 13:31
Facebook Twitter Google+
Український культурний центр закордоном: кого б ви хотіли бачити як «посла доброї волі» від культури? Що ми пам'ятаємо про жертв радянських репресій 30-х років?

Відому українську співачку і письменницю Ірену Карпу призначено першим секретарем українського посольства з питань культури в Парижі. Ірена каже, що йде на дипломатичну роботу, щоб створити українське культурне представництво закордоном, яке не буде подавати нашу країну як «суцільний фестиваль вареників і шароварів».

З 27 жовтня по 4 листопада 1937 року в урочищі Сандормох в Карелії радянська влада розстріляла 1111 людей, серед них 290 українців. В цьому списку відомі діячі української модерної культури: Лесь Курбас, Микола Куліш, Микола Зеров, Марко Вороний, Валер’ян Підмогильний, професори-історики Олександр Бадан-Яворенко, Сергій Грушевський, Володимир Чехівський, письменник та міністр освіти УНР Антін Крушельницький. Про ці страшні історичні події і пам’ять про жертв радянської репресивної машини говоримо з дисидентом і колишнім політв’язнем Василем Овсієнком.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.