Слухати

«На свіжу голову». Ефір за 28 грудня. Друга година

28 грудня 2015 - 13:22
Facebook Twitter Google+
Говоримо про зміни у Податковому кодексі та реформу місцевого самоврядування
«На свіжу голову». Ефір за 28 грудня. Друга година / Програми на Громадському радіо

Говоримо про Податковий кодекс, поправки до якого були прийняті минулого тижня. Податкова реформа, чи податкова база для бюджету 2016? Так висловлюються економісти з цього приводу. Як українці платитимуть податки у наступному році, що нового там побачимо, чи сприятиме оподаткування зросту економіки, чи навпаки знову зажене економіку у тінь?

Гість студії — експерт з економічних і податкових питань, партнер IMF GROUP Михайло Кухар.

Михайло Кухар сказав, що «прийняття змін до Податкового кодексу — це сплюндровані сподівання двох мільйонів підприємців України, це надії, які не змогли відбутися, це дуже великий рівень сподівань і очікувань першої справжньої ліберальної податкової реформи України.

На жаль, переміг не варіант так званого, Податкового кодексу Южаніної, за який мали проголосувати 300 депутатів, а уряд пішов на хитрість — нічне голосування і в парламенті голосували за назву кодексу, не маючи кінцевого тесту на руках, не знаючи, остаточного варіанту».

А ще говорили про закон №888-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг», який Президент України  підписав 27 грудня.

Експерт — директор Інституту  аналізу і прогнозування Юрій Лісничий  підкреслив, що органи місцевого самоврядування і виконавчої влади матимуть більше повноважень, вони зможуть на місцях  надавати необхідні довідки мешканцям громади, за якими зараз доводиться їздити у район чи в область,  робити  реєстрацію місця проживання, надавати відомості з Державного земельного кадастру.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.