Слухати

«На свіжу голову». Ефір за 28 листопада. Частина друга

28 листопада 2015 - 10:50
Facebook Twitter Google+
Говоримо про те, як говорити з дітьми про Голодомор. Також говоримо про населення, масово завезене на знелюднений Схід України після створення штучного голоду
«На свіжу голову». Ефір за 28 листопада. Частина друга / Програми на Громадському радіо

Тема Голодомору є дуже складною, особливо для дітей. Вона тяжка і болюча, але водночас є дуже важливою у  формуванні історичної пам’яті. Дорослі дізнаються про трагедію Голодомору з газет, телебачення, книжок, з розповідей іще живих свідків. Як треба розповідати дітям правду про Голодомор?

Гостею студії була Любов Найдьонова, психолог, заступник директора з наукової роботи Інституту соціальної та політичної психології.

Також говорили про те, що після створення Голодомору у вимерлі та спустошені землі на Сході країни Московська тоталітарна влада спрямувала переселенців з Росії. Понад 300 ешелонів з росіянами прибули на Донбас. І це був лише початок. У цих людей не було української батьківщини, а був СРСР і радянський патріотизм.

Чи стали події на Донбасі в 2014-му наслідком цього, — з’ясовували разом з гостею студії завідувачкою науково-дослідного відділу Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» Ніною Лапчинською.

У студії — журналісти Едуард Лозовий та Теняна Шептицька

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.