Слухати

«На свіжу голову». Ефір за 28 листопада. Частина перша

28 листопада 2015 - 10:39 50
Facebook Twitter Google+
У День пам'яті жертв голодоморів згадуємо загиблих мученицькою смертю та говоримо про те, що Голодомор разом з війнами та репресіями практично позбавив українську націю справжньої еліти

Трагедія Голодомору зачепила багато українських родин. Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору на дежравному рівні. Ввечері 28 листопада українців просять запалити на підвіконні свічки  чи лампадки на знак того, що ми пам’ятаємо про жахливі часи й злочини тоталітаризму. Наскільки змінилось ставлення у суспільстві до Голодомору та чи готові сучасні українці не лише визнати його геноцидом українського народу, а й вимагати цього визнання від міжнародної спільноти, — з’ясовували у програмі «На свіжу голову».  

Гостем студії був Володимир Тиліщак, кандидат історичних наук, заступник Голови Українського інституту національної пам’яті.

Також говорили про те, що Голодомор разом з війнами та радянськими репресіями практично позбавив українську націю справжньої еліти. До влади в радянські часи прийшли ті, хто вижив — пристосуванці. В 1991-у влада перейшла фактично до їхніх нащадків. Та Майдан і війна на Сході показали, що у нації є людський потенціал. Чи є шанс у сучасних патріотів змінити Україну?

Гостем студії був доктор історичних наук, співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України Юрій Шаповал.

У студії працюють журналісти Едуард Лозовий та Теняна Шептицька.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.