Слухати

«На свіжу голову». Ефір за 30 грудня. Частина друга / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

«На свіжу голову». Ефір за 30 грудня. Частина друга

30 грудня 2015 - 14:34
Facebook Twitter Google+
Говоримо про те, що парламент Італії виділив дотації на культурний розвиток громадян та про те, що у Франції з 1 січня 2016 року вступає в силу заборона на використання поліетиленових пакетиків

Італійський парламент вирішив виділити дотації на культурний розвиток громадян.У рамках нового бюджету країни заплановано видавати  кожному повнолітньому італійцеві картки «Card Cultura Giovani» з сумою у € 500, яку можна буде витратити на придбання книжок, відвідування музеїв, театрів та інших культурних заходів.

Коментуючи введення культурної дотації, Прем’єр-міністр Італії заявив: «Тим, хто хоче терору, ми відповімо культурою, яка сильніша за невігластво. Ми ніколи не змінимо наш спосіб життя, нашу ідентичність, і не капітулюємо перед ними. Італійський спосіб — витрачати на культуру по євро за кожен євро витрачений на безпеку». Чи були б корисними подібні заходи в Україні? На відвідування яких культурних заходів громадян потрібно заохочувати?

На включенні зі студією був доктор філософських наук, професор, психоаналітик, письменник Назіп Хамітов.

Також говоримо про те, що у Франції  з 1 січня 2016 року вступає в силу заборона на використання поліетиленових пакетиків в універмагах і супермаркетах на території всієї країни. Така постанова є реакцією на вимогу Єврокомісії.

«Європейська комісія розповсюдила докладні пояснення про використання пластикових пакетів і порядок застосування цієї норми, яка була викладена в нашій постанові», — зазначила міністр екології Франції Сеголен Руаяль. Чи готові українці відмовитись від зручних, але шкідливих одноразових пакетів задля збереження довкілля, — з’ясовували у програмі «На свіжу голову». 

Ситуацію коментувала гостя студії голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

В студії працюють журналісти Євген Павлюковський та Євгенія Гончарук.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.