Слухати

«На свіжу голову». Ефір за 30 листопада. Частина друга

30 листопада 2015 - 13:08
Facebook Twitter Google+
Про наслідки вето президента України на законопроект щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та турецько-російські відносини на екстренному засіданні Ради ЄС
«На свіжу голову». Ефір за 30 листопада. Частина друга / Програми на Громадському радіо

Внаслідок окупації Криму і війни в Донецькій і Луганській областях майже 1,5 млн осіб в Україні стали внутрішньо переміщеними особами. Ці люди потребують підтримки як суспільства, так і з боку держави.

Президент України наклав вето на законопроект №2166 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», прийняття якого могло б  суттєво полегшити життя внутрішньо переміщених осіб.

Які шляхи вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб (ВПО) передбачаються у цьому законопроекті, що його прийняття могло б вирішити  і що пропонують самі переселенці, розкаже Олег Саакян, політолог і вимушений переселенець, голова Єдиного координаційного центру «Донбас».

Також говорили про те, що вчора, 29-го листопада, президент Європейської ради Дональд Туск скликав екстрене засідання Ради ЄС та Туреччини. Російсько-турецькі відносини — одна з тем обговорення. Брюссель виділить Анкарі на вирішення проблем із біженцями 3 мільярди євро, які повинні бути витрачені на цільові програми, і ЄС буде за цим стежити.

На зв’язку зі студією — політолог Олександр Палій.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.