«На свіжу голову». Ефір за 30 жовтня. Частина перша

30 жовтня 2015 - 13:45
Facebook Twitter Google+
<em>Про функції новоствореного прикордонного загону з управліннням у Краматорську та позицію Генпрокуратури, яка не замінила 4-х прокурорів в комісії обрання Антикорупційного прокурора</em>

Військовий журналіст та керівник прес–служби Генерального штабу Збройних Сил України Владислав Селезньов поінформував, що в місті Сватове сталася надзвичайна подія. Масштабна пожежа на армійському складі боєприпасів призвела до серії вибухів, поранень військовослужбовців, руйнувань житлових будинків та евакуації місцевого населення. Однією з версій є підпал, вчинений шляхом пострілу в сторону складів із сигнальної ракети. Але існують й інші версії, які має розглянути слідство.

Стосовно діяльності новоствореного прикордонного загону, Владислав Селезньов повідомив, що управління підрозділу дислокуватиметься у місті Краматорськ. Свої функції прикордонники виконуватимуть вздовж всієї лінії розмежування. Головні завдання для загону: контроль перетину лінії розмежування, протидія спробам проникнення на звільнені від бойовиків території диверсійно–розвідувальних груп, перевірка вантажного автотранспорту. Окремі завдання перед прикордонниками – боротьба з контрабандою вантажів на окуповані території і в зворотньому напрямку. Протидія контрабанді буде проводитись не лише на автодорогах з асфальтовим покриттям, а й на об`їздних шляхах між населеними пунктами, які знаходяться з різних боків лінії розмежування.

Рішення Генеральної прокуратури не відкликати так звану «четвірку прокурорів Шокіна» з конкурсної комісії, яка обиратиме Антикорупційного прокурора, збурило активістів та громадські організації, які наполягають на змінах в прокуратурі та висвітлюють боротьбу з корупцією в країні. Член правління ГО «Центр протидії корупції» Олександра Устинова розповідає, що за кожним з чотирьох прокурорів тягнеться відповідних інформаційний шлейф, який дає підстави сумніватись, що згадані представники всерйоз будуть боротись з корупцією. Деякі з них – повідомила Олександра Устинова, приймали рішення проти активістів під час Євромайдану. Є прокурор, який співпрацював в одній команді з відомими «діамантовими» прокурорами, проти яких порушено кримінальне провадження, але розслідування методично гальмується. Аби нагадати Президентові, що діяльність Генерального прокурора – це його особиста зона відповідальності, активісти «Автомайдану» вирішили навідатись в гості до Глави держави. Як це робили раніше, коли цю посаду обіймав, нині втікач, Віктор Янукович. «Громада має продовжувати тиснути на владу, боротись з корупцією та змінювати країну», – сказала активістка Олександра Устинова.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.