«Населення не буде купувати облігації у держави, бо не довіряє державі», — Сергій Фурса

08 листопада 2015 - 17:11
Facebook Twitter Google+
Гроші можна позичити у власних громадян, так уряд має намір в 2016 році вийти на ринок внутрішніх запозичень

Про це повідомив на інвестиційній конференції країн Центральної та Східної Європи заступник міністра фінансів Артем Шевальов. Чи зможе внутрішнє кредитування дати владі альтернативу зовнішнім позикам? Сергій Фурса, спеціаліст з продажу боргових цінних паперів інвестиційної компанії «Dragon Capital», спробував прояснити ситуацію.

Едуард Лозовий: Скажіть будь-ласка, що це означає, що уряд у 16 році вийде на ринок внутрішніх позичок, адже він там і так є?

Сергій Фурса: Это не означает ровным счетом ничего. Формально он есть, но фактически в этом году нет. На казначейском счете много денег и позиция МинФина такова, что сейчас всего хватает и на рынок они выходить не хотят. Ненормальная ситуация скорее в том, что сейчас они не выходят, постоянно не поддерживая рынок, недели то, что они в 16 году вернуться. Они должны там присутствовать постоянно.

Едуард Лозовий: Я читав, що влітку були аукціони, і там продавалися облігації внутрішньої позики і практично всі їх скупив НацБанк. Тобто держава сама у себе позичає, сама себе кредитує?

Катерина Луцька: І на що це вказує, якщо купує лише НацБанк?

Сергій Фурса: НацБанк не покупал у правительства, это неправда. Он действительно самый большой держатель госдолга. НацБанк продает ценные бумаги из своего портфеля.

Едуард Лозовий: А чому б державы не попросити у народу ці кошти?

Сергій Фурса: Народ не даст. Уровень доверия низкий, а облигации были средством отмывания денег. На данный момент украинское население к этому не готова. Необходим рост финансовый грамотности населения.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.