Слухати

«Шансів на політичне майбутнє у Януковича немає», — Артур Білоус / Програми на Громадському радіо
"Громадське радіо" / Скачати зображення

«Шансів на політичне майбутнє у Януковича немає», — Артур Білоус

12 грудня 2015 - 17:20
Facebook Twitter Google+
Обговорюємо заяву втікача — екс-президента Януковича, про повернення до політики

Екс-президент потрапив у Топ-10 корупціонерів за версією Transparency International в рамках всесвітньої кампанії Unmask the corrupt. Очевидно, вважає експерт, що у його повернені не зацікавлені колишні партнери з «Партії регіонів» нинішні представники «Опозиційного блоку». Також, очевидна відсутність політичної волі у повноцінному розслідуванні злочинів Януковича. Це аналізував у студії програми політолог Артур Білоус.

Дмитро Іванов: Чи є шанс повернутися Януковичу в Україну?

Артур Білоус: Шанс повернутися є,  але повернутися на керівні посади йому не вдасться. Я думаю, що залишки «Партії Регіонів», що зараз перетворилися в «Опозиційний блок», не зацікавлені в поверненні Януковича. Шансів на політичне майбутнє у нього немає. А повернутися він може, адже в нас недолуга політика.

Едуард Лозовий: Політична воля залишилася для того, щоб знайти вкрадені кошти і заарештувати Януковича?

Артур Білоус: Моє переконання, що тієї волі взагалі не було. Можливо, вони хотіли, аби він поділився своїми статками. Не треба забувати, що теперішня політична еліта вийшла з того ж режиму і свої статки здобула саме там. З одного боку, зараз розслідування справ зупинене, через їх передачу з Генеральної прокуратури до антикорупційної. Можна сподіватися, що реорганізація займе декілька місяців. Відкриті конкурси — це ширма для закритих аукціонів. На ці посади приходять або ті, хто заплатить більше, або ті, хто вигідний для влади. На жаль, політичної волі немає. За два роки повернули 7 тисяч гривень, з тих грошей, які викрав Янукович. Це просто смішно.

Едуард Лозовий: Якщо Кремль захоче під Януковича створити новий проект і поставити Януковича на чолі ДНР і ЛНР?

Артур Білоус: Таке може бути, але таку партію просто не зареєструють в Україні. Вона може існувати лише в московських ЗМІ. Янукович не є народним лідером, він штучно створений. Але така «різка» партія може мати підтримку певного маргінального електорату на сході.

Едуард Лозовий: Люди, які бувають на непідконтрольних територіях кажуть, що місцеве населення не може пробачити йому втечу.

Артур Білоус: Якби він спочатку вийшов на Майдан та сказав, що він — легітимний президент і погодився б на дострокові вибори — він міг би стати героєм для певної частини населення. Але він втік, як боягуз.

Дмитро Іванов: Байден дав вказівку владі дотримуватися Мінських домовленостей в односторонньому порядку. Там йдеться і про децентралізацію, і про вибори. А тут Росія поставить нам Януковича в якості представника ДНР і ЛНР.

Артур Білоус: За українським законом, людина, що знаходиться під слідством, не може бути обрана представником. Але і тут може спрацювати корупція. Можна закрити ці справи, використовуючи юридичні прийоми. Росія добре вміє користуватися нашою корупційністю.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.