Що значить для єврея Новий рік і яким 5776 рік від народження світу хочуть бачити українські євреї?

15 вересня 2015 - 19:49
Facebook Twitter Google+
Про значення цього свята для євреїв розповів в ефірі Йосип Зісельс — в’язень сумління, громадський діяч та співпрезидент Асоціації єврейських організацій та громад України.

«Нехай Всевишній у Книзі Життя запише вам гарний рік» — такими словами вітають один одного послідовники юдаїзму у  Рош Га Шана — Новий рік за єврейським календарем. Протягом 10 днів починаючи з Нового року для представників цієї релігії триває важливий період визначення планів на рік. Це час молитов та визначення пріоритетів. Завершується ця декада Судним днем, коли Всевишній записує усі побажання у Книгу Життя. Особливим побажанням для євреїв у цей рік, звичайно є побажання миру для усіх в Україні.

Йосип Зісельс також розповів про власну історію — він є радянським в’язнем сумління, відсидів за правозахисну діяльність у тюрмах 6 років, а його однодумцями і соратниками були видатні борці за незалежність України — В’ячеслав Чорновіл, Богдан Горинь, Іван Світличний та інші. Співпраця та дружба з ними, спільна діяльність у рамках Української Гельсінської спілки, за словами Йосипа Зісельса, сформували його не лише як українського патріота, але і справжнього єврея. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.