Школи Донбасу потребують державної підтримки, – представники Нацгвардії

06 листопада 2015 - 18:19
Facebook Twitter Google+
Національна Гвардія ініціювала проект допомоги учням і школам, як в зоні АТО, так й на інших територіях України

Представники інформаційного центру Національної гвардії України Сергій Рибак та Володимир Іл`ющенко розповідають про ініціативу військових «Діти Київщини – дітям Донбасу». Під час серії заходів, як на Київщині, так і в зоні АТО, мають бути встановлені зв`язки між школами, а також між військовими частинами Національної Гвардії та закладами освіти. Військові продовжують допомагати учням на Донбасі і поширюють цей досвід на школи в інших регіонах України. Адже в зоні АТО багато шкіл, які продовжують навчальний процес в екстремальних умовах: з пошкодженими дахами та вибитими вікнами. Ремонт доводиться робити під час навчання, і тут потрібною є будь-яка допомога: будівельні матеріали, підручники, шкільне обладнання, спортивний інвентар та багато іншого. Військові залучають до співпраці вчителів, школярів та їхніх батьків.

Тетяна Шептицька: Що можуть зробити діти – учні шкіл по всій Україні, їхні вчителі та батьки для допомоги своїм колегам, або одноліткам, які мешкають і навчаються на Донбасі? Яка найбільша потреба?

Сергій Рибак:Найбільша потреба – живе спілкування..

Тетяна Шептицька:Чим ми можемо допомогти на рівні громадських активістів?

Володимир Іл`ющенко: Потрібно налагодити контакти і зв`язки з людьми з інших регіонів. Насправді, різниця в ментальності незначна.

Сергій Рибак: Держава має розробити відповідні програми допомоги школам, а бійці Національної Гвардії завжди будуть брати участь в їх реалізації. Існують різні ініціативи людей: школярів, батьків, вчителів, – надавати допомогу своїм одноліткам, колегам, співгромадянам, які опинились у скрутному становищі. Наприклад, збирати і передавати дітям Донбасу книги і підручники, збирати кошти, спілкуватися, приймати дітей зі сходу країни на відпочинок, під час канікул.

Повний варіант цієї розмови ви можете почути

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.