Слухати

В умовах нинішніх українських реалій ідея культурних дотацій є утопічною

30 грудня 2015 - 17:33
Facebook Twitter Google+
Якби ініціатива видачі карток на культурний розвиток була запроваджене в Україні, - це було б дуже плідно, — Назіп Хамітов
В умовах нинішніх українських реалій ідея культурних дотацій є утопічною / Програми на Громадському радіо

Італійський парламент вирішив виділити дотації на культурний розвиток громадян.У рамках нового бюджету країни заплановано видавати  кожному повнолітньому італійцеві картки «Card Cultura Giovani» з сумою у € 500, яку можна буде витратити на придбання книжок, відвідування музеїв, театрів та інших культурних заходів.

Коментуючи введення культурної дотації, Прем’єр-міністр Італії заявив: «Тим, хто хоче терору, ми відповімо культурою, яка сильніша за невігластво. Ми ніколи не змінимо наш спосіб життя, нашу ідентичність, і не капітулюємо перед ними. Італійський спосіб — витрачати на культуру по євро за кожен євро витрачений на безпеку». Чи були б корисними подібні заходи в Україні? На відвідування яких культурних заходів громадян потрібно заохочувати?

imag0053_0_0.jpg

Назіп Хамітов / Фото сайту samumray.in.ua
Назіп Хамітов
Фото сайту samumray.in.ua

На включенні зі студією був доктор філософських наук, професор, психоаналітик, письменник Назіп Хамітов.

Євген Павлюковський: Чи знайде ініціатива зі запровадження «культурних карток» відгук серед громадян Італії і чи скористалися б українці подібною можливістю?

Назіп Хамітов: Думаю, що так. Ми повинні розуміти, що такі картки також сигналізують про високий культурний рівень суспільства, в якому вони запроваджуються. Влада Італії турбується про культуру людей, які її обрали. З іншого боку, якщо рівень суспільства недостатній, то з такою карткою будуть просто робити всілякі махінації. В Україні люди з будь-яким рівнем освіти тягнуться до культури. Якби ініціатива видачі карток на культурний розвиток була запроваджена в Україні, — це було б дуже плідно. Але, на жаль, в умовах нинішніх економічних реалій ідея культурних дотацій є утопічною. Зважаючи на менталітет українців, думаю, такі картки були б використані за призначенням. Тому щиро бажаю українцям саме такого майбутнього.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.