Слухати

Як киянам повернути вкрадений Дніпро? / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

Як киянам повернути вкрадений Дніпро?

09 листопада 2015 - 20:33
Facebook Twitter Google+
Як повернути береги Дніпра киянам, — про це говоримо із співавтором дослідження «Вкрадений Дніпро» Олександром Оксимцем

Олександр Оксимець, координатор дослідження видання Texty.org.ua «Вкрадений Дніпро», з колегами нарахував на берегах Дніпра у Києві 150 парканів. Але не паркани вважає головною проблемою. «Найбільша проблема зараз те, що немає стратегії розвитку й утримання берегів Дніпра. Ані в Киві, ані в цілому в Україні», — говорить дослідник. Можна знести паркани, але їх можуть поставити знову, якщо немає чітких правил, ухвалених громадою міста.

30% берегової лінії наразі недоступні для киян — там паркани приватних будинків, про зони тощо. Але з 70% доступних берегів лише 15% дослідники назвали комфортними для прогулянок. Решта, хоч і не відгородженл, але захаращені чагарниками або засмічено.

«Поки ніхто з активістів, архітекторів, екологів чи посадовців і депутатів Кивради не взяв на себе відповідальність розробити стратегію Дніпра. Ми ж своє дослідження «Вкрадений Дніпро» разом із рекомендаціями передамо головному архітектору Києва, меру і депутатам», — розповів Олександр Оксимець

Наталя Соколенко: На берегах Дніпра 150 парканів. Хто їх поставив?

Олександр Оксимець: Ми не дуже заглиблювалися, хто їх ставив.

Галина Бабич: Ви з’ясовували чи вони встановлені законно чи незаконно?

Олександр Оксимець: Якщо цей паркан блокує доступ до води і видно, що це прибудова до приватного сектору, то це незаконні паркани. Але є винятки. Це огорожа насосних станцій. Ще є промзони, які мають бути огороджені.

Наталя Соколенко: В. о. головного архітектора Києва пообіцяла знести всі загорожі. Інколи пропонують використовувати “метод Саакашвілі”. Що це таке і чи дієвий він?

Олександр Оксимець: Думаю, можна. Аби поламати щось незаконне, достатньо керуватися законом. Мер Києва має всі повноваження зробити це. Навіть може зробити це на тракторі, аби попіаритися.

Галина Бабій: Плавні засипані будівельним сміттям, з них зроблені новонасиплені дамби. Це змінює акваторію Дніпра. Чи це також входить у ваші дослідження?

Олександр Оксимець: Найбільша проблема — у відсутності стратегії. Ми бачимо велику кількість автотрас вздовж берега, де не комфортно гуляти, зокрема в центрі міста. Такі облаштовані території могли б притягувати туристів.

Наталя Соколенко: Згідно проекту “Вкрадений Дніпро” закритих берегів — 30%, комфортних набережних — 15% і проблемних — половина. Є у вас бачення, як проблемні зони зробити доступними?

Олександр Оксимець: Із боку влади є розуміння потрібних змін, але не у всіх. Важливо виносити це на обговорення громади. Варто зробити більш доступними набережні для всіх категорій громадян, зокрема інвалідів.Треба переглянути призначення промзон, а склади перенести. Крім того, варто очищувати ділянки від сміття.

Галина Бабій: Як на доступних набережних, які засмічені, навести лад? Робити їх платними?

Олександр Оксимець: Платні пляжі — це не вихід. Можна розвивати узбережжя, додаючи необхідні елементи інфраструктури.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.