Слухати

З 1 січня почнеться реформа державних і комунальних газет, — Світлана Остапа

28 грудня 2015 - 14:12
Facebook Twitter Google+
Говоримо про старт давно очікуваної реформи комунальних і державних газет
З 1 січня почнеться реформа державних і комунальних газет, — Світлана Остапа / Програми на Громадському радіо

Світлана Остапа, медіаекспертка з проекту «Детектор медіа» розповідає про старт давно очікуваної реформи комунальних і державних газет. За законом, щойно підписаним президентом, газети стануть вільними від впливу влади і зможуть самостійно визначати про що і як писатимуть журналісти. Окрім того, видання мають зберегти мову, яка була у газети до початку реформи.

Першочергове право на викуп частки державних і місцевих органів влади у газетах отримають журналістські колективи.

Для окремих місцевих видань збережеться дотація, однак порядок надання таких дотацій і механізму убезпечення від політичного впливу редакцій ще розробляється в Кабінеті міністрів.

hr-terytorija-14-12-02-ostapa-mp3-image_0.jpg

Світлана Остапа / \"Громадське радіо\"
Світлана Остапа
«Громадське радіо»

Наталя Соколенко: Що це означає для районних та міських газет?

Світлана Остапа: Цей закон вступить в силу з 1 січня. Їм дається на реформування три роки. ЗМІ, які хочуть реформуватися, йдуть у вільне плавання. За рік вони мають роздержавитися, через рік це почнуть робити примусово. У нас не залишиться державних друкованих ЗМІ.

Наталя Соколенко: Чи не означає це, що всі ЗМІ будуть належати людям, що мають гроші?

Світлана Остапа: Відповідно до закону, першочергове право викупу цієї газети має трудовий колектив. Вони не можуть змінювати направленість та мову газети. Також є положення про висвітлення діяльності влади. Це буде лише оприлюднення документів, без творчої роботи.

Марія Бабич: Хто може фінансувати такі газети?

Світлана Остапа: Щодо фінансування, там є дотації місцевих газет. Локальні газети необхідні, без дотацій вони можуть просто зникнути. Кабмін має виписати механізм цих дотацій.

Наталя Соколенко: Журналісти тепер можуть вільно знімати та фотографувати на засіданнях комітетів ВР. Як добивалися цієї норми?

Світлана Остапа: Журналістам ставили перепони чи додаткові обмеження для проходження у комітети. Цей закон має поправки: ті журналісти, що мають постійну акредитацію у ВР, тепер можуть безперешкодно потрапляти до всіх комітетів парламенту. Єдине, необхідно попередити голову комітету, що ведеться зйомка.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.