Слухати

«За зриви місцевих виборів на Донбасі, мають відповідати  лідери партій», — політолог / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

«За зриви місцевих виборів на Донбасі, мають відповідати лідери партій», — політолог

26 жовтня 2015 - 14:46
Facebook Twitter Google+
Позитиву у цій виборчій кампанії багато. Ці вибори були набагато чеснішими, аніж 5 років тому

Максим Лациба, керівник програм Українського незалежного центру політичних  досліджень вважає, що, партії, які утворились після Євромайдану, отримали у місцевих радах більшість.

Об’єктивну картину результатів виборів ми отримаємо, на жаль, не так швидко, як би хотілось. А це означає, що підійшли впритул до зміни технологій — потрібно запроваджувати  електронне   голосування.

Найпильніше стежити потрібно за результатми виборів у міські ради великих міст, бо реальна влада і гроші  знаходиться саме там. Обласні і районні ради мало що вирішують в житті простих людей.

Як нам співіснувати з новою місцевою владою? Відомо, що влада не вміє читати думки. Тобто, якщо після виборів громада заспокоїться і стане пасивною, не буде  контролювати владу, то влада буде бездіяльною. Порядок денний розвитку населенного пункту має формувати громада, люди мають ходити на сесії міських і сільських рад, стежити за бюджетними витратами, вимагати оприлюднення і обговорення  генпланів територій. Якщо люди будуть контролювати владу, вони примусять її працювати в інтересах громади.

За зриви місцевих виборів на Донбасі, а також реванш міської влади у Харкові гість покладає відповідальність на лідерів національних партій — Луценка, Садового, Тимошенко. Вони жодного разу не відвідали ці регіони, вони не боролись за них.  Не запропонували сильних   альтернативних лідерів, не домовлялись про спільну роботу. Це імітація політичної діяльності на найвищому рівні.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.