Збірні Росії і України з міні-футболу не гратимуть у спільних групах

03 жовтня 2015 - 17:50
Facebook Twitter Google+
УЄФА розвели при жеребкуванні по різних групах збірні України та Росії з міні-футболу, аби уникнути конфліктів. Чи повинні українські спортсмени брати участь у змаганнях, де присутні росіяни?

.Про те, які зміни відбуваються у світовому спорті у зв`язку з війною на сході України, розповідає спортивний журналіст і коментатор Валентин Щербачов.
Василь Шандро: Як на спорт впливає війна?

Валентин Щербачов:Політика бурхливо увірвалася в спорт. І це заважає. Те, що нас розвели в групах з росіянами — це нормально. Таким чином, якщо ми вийдемо з групи, потрапимо у вісімку найсильніших і там теж не зустрінемось з росіянами, бо вони гратимуть з іншою групою, якщо вийдуть. В багатьох видах спорту нас будуть розводити. Це не нова практика.

Тетяна Шептицька: Українські спортсмени відчували якусь дискримінацію чи негативне ставлення з боку росіян?

Валентин Щербачов: Зараз такого ще не було. Відбувся чемпіонат світу з боротьби. На бронзовій сходинці — українець і росіянин, вони обійнялися. В спорті я теж контакти із своїми суперниками підтримую. По телефону вони бояться висловлювати підтримку Україні, але спорт — це така сфера людського життя, у якій дружні стосунки зберігаються. Звісно, бувають випадки: наприклад, футболіст Ракитський гімн не співає. Там дружина впливає, те, що він з 13 років в академії «Шахтаря».  Директор «Шахтаря» каже, що до війни ми жили, по-суті, в Європі. А я відповідаю: це олігархічний клуб жив в Європі, а всі інші жили — не будемо називати те, що римується з словом «Європа», жили дуже погано в Донецьку і Донецькій області. Від того все і відбулось. Явної дискримінації українських спортсменів немає. Але є проблеми з суддівством. Наприклад, в художній гімнастиці. Вважаю, що наших дівчат незаслужено відсувають на третє місце. А стосовно олімпіади в Сочі, я вважаю, що наші спортсмени мали виступити з траурними стрічками на тих олімпійських іграх. Показати більше свій патріотизм.  

Василь Шандро: В античності під час Олімпіади війни припинялись...

Валентин Щербачов: У Путіна дах поїхав. Він зайшов вже так далеко, що, в одному напрямку — він імператор, а в іншому він так все розрахував, що його домінанта починає домінувати в геополітиці.

 Василь Шандро: Під час Олімпійських ігор у Сочі були дискусії: наскільки етично їхати туди, коли твоїх співвітчизників вбивають? Як вирішувати подібні конфлікти?

Валентин Щербачов: Я вважаю, що слід було їхати. Але проявити свій протест там. Якщо на Олімпійських іграх 1936 року в Берліні темношкірий боксер піднімає руку в чорній рукавичці на знак протесту проти фашизму, то чому наші спортсмени не можуть так виступити? А їхати треба, бо до таких змагань спортсмени готуються все життя. А чому б не перемогти?

Василь Шандро: Яка ситуація із спортом на Донбасі? Це ж дитячі школи, секції. Що з ними сталося?

Валентин Щербачов: Школа «Шахтаря» переїхала сюди, діти тут займаються футболом. Є проблеми, звісно, але академія працює. І представники інших видів спорту — ну от, досить відомий стрибун у воду, луганчанин, переїжджає до Росії. У нього в активі — золото європейських першостей. Він претендує на участь в олімпійській збірній Росії. Таких значних втрат від війни ми майже не маємо. Гарна боксерська школа донецька. Боксери зараз поїхали на чемпіонат світу.    

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.