Слухати

Громадське радіо / Скачати зображення

«Зі скасуванням ввізного мита електромобілі можуть подешевшати на 28%», — експерт

26 листопада 2015 - 17:33 226
Facebook Twitter Google+
Згідно статистики Міністерства внутрішніх справ, сумарна кількість електромобілів в Україні станом на 30 жовтня 2015 року склала 499 одиниць

25-го листопада депутати скасували ввізне мито на електромобілі. Натомість законопроект про скасування ПДВ не лише для іноземних, але й українських виробників парламентарі повернули у комітет на повторне друге читання.

В Україні дуже мало електромобілів через те, що немає можливості власникам електрокарів заряджати їх у дорозі, не побудована інфраструктура зарядних станцій.

Коли ж українці матимуть реальну можливість пересісти на екологічний вид транспорту, які кроки має зробити держава, аби придбання екомобіля не збуло розкішшю для автовласників, говорили з гостем студії — співзасновником спільноти «Електрокар» Олександром Кравцовим.

Анастасія Баліка: Це прорив чи не прорив?

Олександр Кравцов: Це скоріше перший крок, який ми в Україні звикли називати проривом, грандіозними реформами. Те, що ми зробили вчора руками депутатів, громадяни зробили по електромобілям — це лише маленька дещиця.

Росія скасувала ввізне мито на електромобілі в 2012 році. Країна, яка будує всю свою агресію на нафті і газі, це зробила досить давно. Те, що ми зробили вчора, це добре, але цього замало.

Марія Бабич: Законопроект передбачає, що електромобілі подешевшають на 28%, так?

Олександр Кравцов: Це якщо буде повністю скасовано і мито, і ПДВ. ПДВ становить основну частину, і воно вчора викликало величезні суперечки — це нібито фундамент бюджету. Для когось зробити виключення… Не всі депутати, особливо старшої генерації сприйняли це в штики. Аргументували вони це тим, що імпортні електромобілі «вб’ють» вітчизняного виробника.

Марія Бабич: Електромобіль це екомобіль, який не робить ніяких шкідливих викидів в атмосферу. Скільки вартує 100 км проїзду?

Олександр Кравцов: Десять гривень. Щодо перспектив, то спочатку скасування мита, сподіваюсь, що за кілька тижнів скасування ПДВ, і це буде крок, який дозволить в наступний рік з’явитися в Україні 5 тисячам електромобілів. А далі має бути комплексне рішення по інфраструктурі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.