Слухати

Нова українська #4: Sasha Boole

11 серпня 2017 - 16:01 16
Facebook Twitter Google+
Філ Пухарєв розповів про пісню ще одного українського музиканта із альбому, що вийшов цього року. Музиканта звуть Sasha Boole із Чернівців, альбом називається «Golden Tooth», а пісня – «Пилю обріз»

Саша Буль, або Олександр Буліч, взявся за гітару в 2014-му. З того часу він грає інді-фольк або, як сам каже, «альтернативне кантрі». На першому альбомі Саша виконував веселі пісеньки про ковбоїв, і для цього йому не потрібно було нічого, крім струн і губної гармоніки. За два роки на студійнику «Survival Folk» («Фольк виживання») він різко змінює оптимізм на песимізм. Сашкова гітара нікуди не поділася, але тепер він знущально наголошує на тому, що всім нам хана. Після такого тільки про сенс життя і співати! Що він і зробив! Третій лонгплей Саші Буля, що вийшов навесні і отримав назву «Golden Tooth» («Золотий зуб»).

Буль вчасно зрозумів, що на одному інструменті і вокалі довго не протягнеш. Тому в новому релізі музикант трошки розширив свій one man band. На «Golden Tooth» партії на клавішних та ударних із ним записав чернівецький музикант Олександр Істратій, а в ролі басиста виступив Артем Брін із київського гурту «Охамстерс». Зметикували на трьох, коротше.

«Я намагаюся зрозуміти, де мені краще: вдома чи поза домом? З друзями чи у турах? Де той золотий зуб в усмішці життя?» — ось так про ідею нового альбому Філу Пухарєву розповів сам Саша Буль в інтерв’ю для музичного онлайн-журналу Karabas Live. Його можна зрозуміти. Ці два роки музикант майже не сидів вдома, натомість активно гастролював за кордоном. Тому пісні для третього альбому він написав у мандрах – від Придністров’я до Ісландії. І якщо починається він із понурих думок, яких вистачало на попередній платівці, то закінчується твердженням про те, що надія таки є. Треба вірити в найкраще, але не завадить і план Б на випадок непередбачуваних ситуацій. І пісня «Пилю обріз» — якраз про це.

«Пилю обріз» — єдина україномовна пісня на «Золотому зубі». Це така злободенна сатира, яка чимось перегукується із ранніми речами Саші — «Останній шлях в домовину» та «Дупа депутата». Так, ми живемо не в найкращі часи, але не варто очікувати, що все виправить Бред Пітт, бо все в наших руках. Ну а обріз для цього пилити не обов’язково — це він так жартує. Викинути цигарку не повз урну чи допомогти бабусі перейти через дорогу буде достатньо.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.