Слухати

Федералізація надає людям можливість прийняття рішень, — депутат зі Швейцарії

17 травня 2014 - 16:53
Facebook Twitter Google+
Постійна ведуча програм Громадського радіо Ілона Довгань поспілкувалась на Давоському форумі з Клаудіо Фішером
Федералізація надає людям можливість прийняття рішень, — депутат зі Швейцарії / Програми на Громадському радіо

Давос Постійна ведуча програм Громадського радіо Ілона Довгань поспілкувалась на Давоському форумі з Клаудіо Фішером, депутатом Швейцарського парламенту. Відповідаючи на запитання про ефективність федералізації в його країні депутат висловив думку, що це комфортно і для політиків и для населення країни.

Також депутат розповів, що в Швейцарії депутати отримують невелику зарплатню і пенсію. Але це не проблема, оскільки в них є ще інша робота, — каже депутат.

Ілона Довгань: Поясніть наскільки ефективна ця система – федералізація для Швейцарії, в чому її переваги і недоліки…

Клаудіо Фішер: Дякую за цікаве запитання, я міг би про це говорити годинами, для політиків це комфортно, я відчуваю себе дуже зручно за такої системи. Зокрема, я як і частина населення , відчуваю що можу приймати рішення, впливати на рішення, бути співучасником прийняття багатьох важливих рішень в державі по політичних питаннях… я можу як і в багатьох інших краінах голосувати, вибирати…

Щодо негативу… можливо система працює дещо повільно.. процедура прийняття рішень задовга.. Але в кінці з’являється рішення, яке підходить більшості населення, якраз компроміс який задовольняє всіх, все населення…

Ілона Довгань: Щоб ви порекомендували в зв’язку з цим Україні, оскільки у нас зараз це актуальне питання – федералізації..

Клаудіо Фішер: У українців зараз великі проблеми.. Я сподіваюсь, що будуть швидко прийняті правильні рішення, головне – мирні рішення… Я вважаю, що у будь-якої країни є можливість дещо покращити демократичну систему, дати людям відчуття, що вони можуть впливати…говорити… Не лише обирати, й а проводити референдуми з дуже важливих питань..

Ілона Довгань: На який термін обираються депутати у Швейцарії, раз на чотири роки?

Клаудіо Фішер: Так на 4-ри роки, в деяких місцевих органах на рік, наступні наші вибори до парламенту в кінці 2015 року.

Ілона Довгань: Яку зарплату й пенсію отримують депутати?

Клаудіо Фішер: У них невелика зарплатня і потім невелика пенсія. Але вони можуть отримувати гонорар (добові) , якщо вони беруть участь в засіданнях комітетів чи в сесійних засіданнях. Але в цілому вони отримують небагато.

Справа в тому, що у них є інша робота і це не основна їхня робота, у них є інша ще робота, тому не має таких проблем, як у інших країнах.

Фото rbcdaily.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.